Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel lehetne még spórolni a...

Mivel lehetne még spórolni a fogyasztáson?

Figyelt kérdés
Ételfutár vagyok és egy 25 éves swifttel dolgozom. Nagyon ócska, ezer sebből vérzik, eszi a vizet, olajat, füstöl és hangos is. A fékek már egy éve nyikorognak, a tárcsák szét vannak marva, a gumik olyan simák mint a slick, a padlólemez annyira rozsdás lyukas, hogy az utastérből kilátszik az út. A főnököm semmit nem költ rá, azt sem értem, hogy hogyan mehetett át a műszakin. Akármennyire spórolok, sehogy sem tudom városban 10 liter alá vinni a fogyasztást. Klíma eleve nincs, ha a pirosnál 15 másodpercet kell állni akkor leállítom a motort, sokat használom a motorféket, lassan járok, nem gyorsítok intenzíven és nem pörgetem túl. A főnököm meg azzal b@sztat, hogy 7 liter elég kellene legyen, és a jövőben levonja a fizetésemből a plusz fogyasztást.

2023. szept. 15. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkát kell váltani. Ilyen autóba be sem szabadna ülni.
2023. szept. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljes olajcsere sem volt évek óta, csak a szűrőt cseréli néha, mert minden teletanknál megeszik fél liter olajat is. Az motorolajat is hozza valahonnan kólás flakkonban, kétlem, hogy gyári lenne.
2023. szept. 15. 11:29
 3/14 hypno ***** válasza:
100%

#2


Nincs egy rendőr ismerősöd, aki leállít és helyben leveszi a rendszámot a műszakilag alkalmatlan járműről?


Mondjuk kétélű a dolog, mert lehet hogy a munkád is elvész, de ilyen autóval akkor sem járnék.

2023. szept. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Névtelen bejelentés az NKH részére, kivizsgálják, ott helyben eltépik a forgalmiját, probléma megoldva.
2023. szept. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket hozassa helyre vagy hagyja az autót meghalni.
2023. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 krwkco ***** válasza:
100%

Ami gazdaságosan szóba jöhet és esetleg javít a fogyasztáson - az a gyertyacsere. Ha megnőtt az elektrodahézag vagy legömbölyödött a középső elektróda az lehet többletfogyasztás oka.

Ki tudod, ki akarod venni a gyertyákat? Vagy rá tudod venni a főnöködet, hogy csináltassa ezt meg? Ha egyik sem, akkor nincs értelme a kérdésednek. Akkor az csak panaszkodás. :-(

2023. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen autóval sehogy sem lehet jobban spórolni, örülj hogy egyáltalán még megy.
2023. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 ez bennem is felmerült, ki tudnám cserélni, saját szerszámom is lenne hozzá, de az új gyertya is pénzbe kerül. Én meg nem fogom itthoról vinni a pénzt, hogy más autójára költsek, mert a góré tuti nem áldozna rá. Inkább vezetéstechnikai tippre lennék kíváncsi, hátha én is valamit rosszúl csinálok.
2023. szept. 15. 12:44
 9/14 krwkco ***** válasza:
100%

" ki tudnám cserélni, saját szerszámom is lenne hozzá"

Ha van rá indíttatásod, akkor legalább meg tudnád nézni a gyertyákat. És be tudnád állítani a gyertyahézagot, illetve megdrótkefézni, ha kormos.

A leírásod alapján vezetéstecnikailag nem sokat lehet nyerni. Az extrém óvatos gyorsítás helyett általában jobb a közepes. A magasabb sebességfokozatban kevesebbet fogyaszt az autó, de túl kis fordulatszámnál nem. És ezekkel a dolgokkal legjobb esetben is csak deciket tudsz nyerni, nem litereket.

2023. szept. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Elektromos autó és napelemről tölteni.
2023. szept. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!