Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális a klímánál?

Ez normális a klímánál?

Figyelt kérdés

Ford Mondeo 2006-os évjárat, digitális klíma.

A klímának 3 állása van, láb, utas, szélvédő. Nem állítom se a szélvédőre, se lábra, se magamra, tehát csak úgy megy. De azt csinálja, hogy 22 fokig rám fúj, 23 foktól meg lábra és szélvédőre mindezt úgy, hogy nem állítottam semmit hova tolja a levegőt.

Ha én magam állítom hova nyomja akkor rendes oda is megy amit bekapcsoltam. Hideg és meleg is jön, az erősség szabályzás is rendben van.

Csak nekem ez olyan fura, hogy 22 fokig rám jön a levegő, 23 felett meg lábra és a szélvédőre. A/C és Eco üzemmódban is ezt csinálja.

Ez normális? Vagy ne foglalkozzak vele?



2023. szept. 19. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Automata állásban a klímavezérlő dönti el a befúvás irányát is. Nálam akkor csinál hasonlót, ha az autóban beállt egy nagyjából fix főmérséklet és a hőfokot feljebb vagy lejjebb állítom. Akkor elkezdi rögtön intenzíven rám fújni, majd fokozatosan szétoszlatja minden irányba.
2023. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nálam az a furcsa, hogy nincs bekapcsolva az auto funkció, tehát ezt manuál alatt csinálja. Vagy ha én konkrétan nem nyomom meg, hogy hova fújja akkor automatán csinálja az elosztást?

Sajna a kézikönyve csak annyit ír, hogy automata bekapcsoláskor a hőfokot ő állítja és tartja. Ezt, hogy hol mikor mit fúj ha nem én állítom az irányt, nem írja sehol.

De akkor nem foglalkozom vele, majd benyomom, hogy mikor hova tolja a levegőt azt annyi.

2023. szept. 19. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincsen a kifúvó alatt egy tekerő, amivel a lamellák irányát lehet állítani, hogy merre menjen a levegő?
2023. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nincs. 3 gombom van, utas, láb, szélvédő, ha ezeket benyomom arra megy a levegő. Ha egyiket se nyomom meg akkor eddig eloszlatva kaptam enyhén mindenhol. Most variálódik a fent leírtak alapján.
2023. szept. 19. 17:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!