Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan állnak az emberek...

Jogosan állnak az emberek ebbe a kapubeállóba?

Figyelt kérdés

Adott egy sarki ház két kapubeállóval. Az egyik az elsődleges rendes lebetonozott az egyik utcán, a másodlagos a másik utcán egy sima befüvesített.


A másodlagosat nem sűrűn használjuk tényleges beállásra, viszont mivel a környéken van egy iskola, illetve egy autószerelő műhely is, ezért elég nagy a forgalom. Alapvetően mindkét utcában ingyenes és megengedett a parkolás az út szélén (lakó-pihenő övezet), viszont emiatt elég gyakran fordul elő, hogy minden hely foglalt, illetve én sokkal inkább biztonságban érzem az autómat, ha nem az út mellett parkol (nehezebben húzzák meg az oldalát stb.).


A kérdésem arra vonatkozna, hogy ma egy úriember parkolt itt (korábban már megkértem, hogy ne tegye), amikor ismét megkértem, azt kezdte firtatni, hogy használjuk-e a beállót. Elmagyaráztam neki szépen normálisan a helyzetet, hogy ha már van, akkor szeretem ezt az opciót használni, de ténylegesen nem állunk be az udvarra. Majd erre mondta hogy hát mivel nem használjuk (nem látja, hogy bent le lenne taposva a fű) ezért ugyanolyan közterület és neki minden joga megvan itt parkolni.

Itt javasoltam neki hogy akkor hívjunk rendőrt, és döntsük el a helyzetet, persze inkább hagyott odaáálni.


Ezt szeretném tisztázni, hogy akkor végülis kinek van igaza? Mert ha ez tényleg így megy, akkor jogtalanul nem akarok senkivel sem vitázni, viszont mégegy fontos dolog, hogy az iskola a lakó-pihenő övezeten kívül esik, tehát szerintem alapvetően nem jöhetne be ide csak parkolni (nyilván ez életszerűtlen és nem is várom el senkitől, csak ha valakire jogosan szólnak emiatt ahelyett hogy kötekszik inkább kérhetne szerintem elnézést).


Válaszaitokat előre is köszönöm, esetleg ha a KRESZ-nek van kifejezetten erre érvényes pontja azt is szeretettel várom. Szép napot nektek!:)



2023. szept. 20. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
tl;dr
2023. szept. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Tl;dr


Csatolj képet és dogalmazz rövidebben.

2023. szept. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

"(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:


c) * ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást – az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül – akadályozza;"

2023. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gugu Gabor ***** válasza:
96%
Szerintem a kreszben nincs olyan hogy használatban lévő vagy nem használatban lévö kapubeálló.
2023. szept. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden kapubeállóba csak úgy lehet parkolni, ha benne ül a sofőr, mert ha jönne a tulaj aki beszeretne hajtani a kapun, de ott hagyni a kocsit a kapubeállóba, azt nem szabad, mert a tulaj bármikor elvitetheti.
2023. szept. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk érdekes kérdés, hogyha a kerítésemet kicserélem csak kapukra, akkor nem parkolhat senki a kerítésem mellett?
2023. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

"ha a kerítésemet kicserélem csak kapukra, akkor nem parkolhat senki a kerítésem mellett?"

Amennyiben benn végig utak vezetnek az összes kaputól a területedre, akkor igen. Az a kapu, ami a házfalnak nyílik, értelemszerüen nem számít annak.

2023. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
És a csávó honnan tudja hogy nem most veszel 5 év után egy autót amivel MOST szeretnél beállni? :D
2023. szept. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:

Megoldás lehet egy ilyen tábla felrakása a kapura:

google autókihajtás tábla.

[link]

2023. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak akkor állhat oda, ha az ingatlan tulajdonosától engedélyt kap. Egyébiránt tilos, és kérhető az elszállíttatása.
2023. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!