Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autósok, tunerek! Kadmium...

Krómgyűrű kérdése:

Autósok, tunerek! Kadmium sárga izzót szeretnék rakni a motorom fényszórójába. Retro motor, gondolom jól nézne ki vele és ezzel együtt használnám is. De közúton nem használható?

Figyelt kérdés

Ahol az adott izzót néztem ott van egy leírás, hogy közúton nem használható.

Ez most komoly?

Hisz van egy rendelet, amiben le van írva, hogy gépjármű első fényszóró színe fehér, illetve sárga lehet.


Ide belinkelem:

Ránéznétek? Hátha ismeritek a típust.


[link]



2023. szept. 20. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem az a baj, hogy sárga, a sárga színnel nincs baja a 6./1990. KöHÉM-rendeletnek. Az a baj, ha nincs bevizsgálva, hogy megfelel a rá vonatkozó műszaki követelményeknek (foglalat méreteinek tűrése, izzószál pozíciója, fényereje, fényeloszlása, színhőmérséklet, kibocsátás a nem látható tartományban, rázkódásállóság és a többi) és ezt nem jelöli jóváhagyási jel az izzón. Ha nincs neki ilyenje, hiába felelne meg az árnyalata, nem lehet közúton használni. Ezt így, képek alapján nem tudom megmondani.
2023. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Keress E jelest.

Vagy rakj sárga fóliát a lámpabúrára.

2023. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Rajta is van a dobozán, hogy offroad.

Keress olyat, ami engedélyezett közúton. (E-jeles)


Egyáltalán H4 való a motorba?

2023. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon, Francziaországban és talán még pár európai országban nyugodtan használható, mert akár a 2400K színhőmérséklet is megfelel, de Ausztriában és Németországban már kiszed vele a rendőr. Ott csak veterán járműben lehet ami már a gyárból is ezzel az izzóval jött ki (hogy jól néz-e ki vele az lényegtelen).
2023. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget!


Rendben, keresek E-jeles izzót. Akkor én ezzel nem voltam tisztában.

Egyelőre meggyűlik vele a bajom. Eddig 5 üzletben voltam itt Pesten, és egyik helyes se tudtak ilyen izzót adni.. :/


Igen, H4-es és 60/55W-os izzó kell bele. Egyébként egy 1988-as Honda Shadow az alany.


Egyelőre csak Magyarországon tervezek vele közlekedni, de azért ezt jó tudni. :)

2023. szept. 20. 21:20
 6/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez legális, bár nem annyira sárgás.

2023. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez az Allseason osram elég jó.


Nem tudom éjjel is motorozol e, de az erősen sárga fény fura ám a szemnek.

Nagyon jól látni vele, főleg esőben és ködben csak furi 🙂

2023. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

E jeles IZZÓ? életemben nem láttam... :D :D


Amúgy szerintem nekem pont ilyen izzó van H1-esben a kiegészítő refimben, tökjó fénye van.. igaz nekem kevert, mert a sima H4 az fehér, és mellette világít ez a sárga H1..

2023. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor nézd meg jól a rajta lévő E jelet...

2023. szept. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jéé.. :D


Mondjuk amig halogén lámpába halogén izzót raksz, nem fog leállni bohóckodni egyik se vele.. hogy ellenőrzi? kiszedeti veled? szetszedi hozzá a fél autót? :D :D

2023. szept. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!