Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes új autót dízelmotorral...

Érdemes új autót dízelmotorral venni? Részletek lent!

Figyelt kérdés

Használat:


Napi 25 km városban

Havi 2x 300 km autóúton

Heti 1x 100 km autópályán

Évi 2x 1000 km pályán

Magyarul éves szinten

6.000 km városban

7.200 km autóúton

6.800 km autópályán


A dízel változat fogyasztása autóúton 6 liter, pályán 7-8, városban 8 körül.

Árban kb azonos benzines jóval gyengébben megy és ott a fogyasztás 5-7-9. Az erősebb benzines az 2 millióval drágább és mégnagyobb a fogyasztás, városban akár 11 liter.

Társasházban lakunk, a töltőt leszavazták, így plugin hibrid nem lehet. Amitől félek, hogy a hétköznapi 25 kilométerekben el fog romlani a kocsi, mindenki ettől int.


Mercedes 2.0 dízel 140 kW és Mercedes 1.3 benzinmotor 120 kW amiről szó van. Mit gondoltok?


2023. szept. 21. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Én ennyiért nem vennék dízelt. Aki 30-40ezert megy évente annak érdemes, de aki max 10ezer körül annak nem.
2023. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
20 ezer körül megyek.
2023. szept. 21. 09:40
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Újonnan azért nem vennék már dízelt, mert elképzelhető, hogy pár év múlva behajtási korlátozások alá fog esni vagy pl. szmogriadó esetén nem közlekedhet majd.
2023. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3. Már ezerszer leírták hogy még a Trabant sincs kitiltva sehonnen.
2023. szept. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Èrdemes 20 ezret írtál ott már praktikus.

Ez így jó ,hogy sokat mész városon kívül is a reszecskeszűrő miatt .

Èn is dízel párti vagyok 5 èvig nem akarok autót cserélni mert nem tudom mit érdemes venni .

2023. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit ma veszel euro 6d vagy lassan euro 7 diesel, az még hosszú évekig sehonnan nem lesz kitiltva.
2023. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 dirtboy ***** válasza:
100%

A dieselt választanám.

A rövidtáv ugyan úgy árt a turbó benzinesnek is mint a dieseleknek, rengeteg probléma forrása van a korszerű turbó benzin motoroknak és hiába csak 1,3-as mivel alaposan töltve van kér is enni. Cserébe kevésbé tartós mert elégg kivan hegyezve a 160lóerővel a kis motor.A korszerű dieseleknek is megvan a maga nyűgjük de orvosolható. Ilyen pl az Adblue rendszer ami egy időzített bomba és nagyon köcsög hiba. Ha van egy kis eszed akkor elviszed és ki íratod az agyából és többé nem lesz vele gondod. Műszakin is simán átmegy utána is a Co mérésen. Egyébként szerintem nem fog annyit enni a merci. Az én kocsim is 2.0tdi alapból szintén 190lovas verzió volt,most 220 és országúton 100-110-el 5 literrel simán elvan (1590kg az autó). Falusi környezetben is hozható az 5liter. Az enyém manuális váltós így 6sebesség fokozat miatt még többet is pörög nagyobb tempón mint a 7sebességes automata váltósok.

Kitiltás miatt nem kell félni,Magyarország annyira elmaradott szerencsére ilyen téren hogy nem kell parázni. Én németben lakom de itt is ugyan úgy zöld4-es besorolásban vannak az euro5-ös autók is amik pl Frankfurt belvárosában is mehetnek, az a diesel amit vennél az meg minimum euro 6.

Szóval előbb kerü fel rá az OT rendszám mint hogy kitiltsák Magyarországon bárhonnan is.

2023. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vennék dieselt. Ekkora használatra szerintem amúgy se. Nincs a lakhelyed vagy a munkahelyed közelében nyílvános töltő? Én errr a használatra elektromosban, esetleg plug-in hibridben gondolkodnék.
2023. szept. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt éri meg.
2023. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem fog semmilyen behajtási korlátozás alá esni. Főleg nem Magyarországon, esetleg Berlin belvárosában. De ott is max úgy hogy Euro 5-től lefelé tiltva vannak, de az ugyanúgy cumi az alatti benzinesek számára is, mert az ilyesfajta tiltás csak Euro kategória szerint van, külön benzinre vagy dízelre nem.
2023. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!