Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell a nívópálcát értelme...

Hogy kell a nívópálcát értelmezni az autón? Az egyik felén pl. mutatja, hogy félig van a másik oldalon túl van a maximumon is.. másik oldalon hozzá érhet valamihez vagy mi és ezért nem mutat valósat?

Figyelt kérdés

2023. szept. 26. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor kihuzod, torold le. Mielott visszadugod varj 2 percet hogy a nivocso belso falarol lecsurogjon az olaj. Utana tudsz pontosabban szintet nezni.
2023. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az egyik felén a meleg olajat méred, a másik felén a hideg olajat. Ez az a bizonyos hőtágulás. A magasabb szint melegen, az alacsonyabb szint a hidegen mért olaj.
2023. szept. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 ja oké. én csak pár mp.-et szoktam várni.


#2 ilyenről még nem is hallottam, azt hittem csak beleér az olajkarterba aztán ennyi.

2023. szept. 26. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

#2 válaszához kis kiegészítés.

A feléd eső oldalon méri a hideget(mert a homlokfali oldal mindig jobban hűl) a műszerfal felé eső oldalon pedig a meleget.

Ha a pálcát teljesen körbenézed, akkor még egyéb infókat is leolvashatsz.

PL.a gyári min. max. jelzések és a pálca két oldalán mért olajszintek segítségével ki tudod számolni az olajcsere várható időpontját is.

Másik fontos tulajdonsága, hogy a fogantyú színe jelzi a viszkozitás megfelelőségét. Ha sárga, akkor az optimális, ha piros sürgős csere, ha kék túl magas a viszkozitás stb.

Tényleg sokan azt gondolják, csak egy olajba lógatott fémpálca, holott ez egy nagyon összetett/többfunkciós műszer. 😉

2023. szept. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!