Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen évjáratú autót vegyek,...

Milyen évjáratú autót vegyek, ha legalább még 10-20 évig akarom használni, relatíve sok probléma nélkül?

Figyelt kérdés

Most kezdtem csak a kreszt, 1.5-2 millió forint körül nézelődök. Mazda 6 az amivel sokat fantáziálok, de nem tudom, hogy annyi idő után is megbízható lesz egy 2006-2008 körüli autó?

A tanácsokat köszi előre is!


2023. szept. 26. 18:00
 1/8 krwkco ***** válasza:
15-17 éves autó még további 20 éves probléma nélküli használatra? Talán egy Rolls vagy Toyota pickup. De akkor nem stimmel az ár.
2023. szept. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem azt írtam, hogy probléma nélkül, hanem hogy ne legyen sok problémája:D
2023. szept. 26. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyat biztos, hogy nem fogsz találni, ami 15-18 éves és a következő 10-20 évben elvisz téged. Ez maximum akkor lehetséges, ha patika állapotra visszahozod, de az meg belekerül vagy 3-4 millióba a vételáron felül. Akkor már többet érsz, ha 5,5-6 millió között nézelődsz egy 5-8 éves kocsit. Az elvisz még 10 évet.
2023. szept. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2023
2023. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

arra az árkategóriára megéri hitelt fölvenni?

2023. szept. 26. 18:31
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Újat semmiképpen, itt elmondják miért.


https://www.youtube.com/watch?v=lLwnoBWIJBo


Lehetőleg 2005 előttit, kevés csak számodra szükséges elektronikával. A kasztni jó állapotú, de legalább is javítható legyen és jó motornak is jó konstrukciónak kell lennie. Vagy jó állapotban veszel, majd amit kell azt mindent megcsináltatsz rajta, de ez attól függ mit veszel.


Én itt néznék szét és az is fontos, hogy gyakori modell legyen, mert akkor alkatrész is lesz dögivel.


[link]

2023. szept. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Én szétnéznék PSA konszernen belül is, a 2000-es évek elején forgalomba került, már faceliftes példányok között ennyi pénzért ki lehet fogni olyat, ami 30-50 ezer km-t futott. Xsara Picasso, Pug 307 pl. Ebben az időben a PSA autóknak nagyon jó volt az alvázvédelme, így a rozsdától nem tartanék. Bár a Picasso küszöb hajlamos 20 éves korban elrohadni, de ha jó állapotban van (be kell nézni egy csőkamerával az első sárvédő felől) akkor simán elmegy még 10 évet. Fenntartani is olcsó őket. Kényelmesek.

És az "örök"zöld"" B5.5 Passatot is fontolóra venném. Egy szintén keveset futott, nem rohadó gépet talán ki lehet fogni 1,5 körül. Simán elmegy még alattad 10-15 évet.

Még ami eszembe jutott, ha kisebb autó is jó, az a Toyota Yaris szintén a 2000-es évek elejéről, baromi kevés km-el. Bár ez hajlamosabb rozsdásodni mint a PSA, VW konszernek, de ha a vásárlás pillanatában nincs rajta rozsda, egy alvázvédelmet fel kell pattintani 200 ezerért és 15 évet is elmegy.

Minél kevesebb extrával, bármit választasz.


Egy ma 5-8 éves autó már nem fog elvinni 10 évet, egy 20 éves Passat vagy 307 még igen.

2023. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Újat, 2023.
2023. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!