Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Subaru fenntartásával milyen...

Subaru fenntartásával milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy Subaru Legacy (2013) 2.0D Comfort autót. Írott vélemények jók róla, meg hát japán, szóval nagy baj nem lehet vele, viszont félek attól, hogy bármi elromlik rajta heteket kell várni, mire lesz hozzá alkatrész és hogy milyen árban. Milyen tapasztalaitok vannak Subaruk fenntartásával kapcsolatban?


Egyébként 3M kerettel keresek autót, 2013-tól (max 10 éves), max 150.000km-ig. Ebben a kategóriában több Ford Focus 1.6TDCI-t. Milyen autókat tudnátok ajánlani ebben a kategóriában?



2023. szept. 27. 09:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha úgysem romlik el rajta semmi, mert japán, akkor mire kéne várni heteket?
2023. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Na, ismét egy "tudományos vásárló". 😂
2023. szept. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem vennék boxermotoros autót, eleve mert kialakításánál fogva betud csorogni, álló motornál az olaj az égéstérbe. Még vadi új BMW motorkerépárnál olvastam, hogy elég magas az olajfogyasztása, és az a normája.

Meg ez a motor , amennyire EE20 a kódja, benn van az 5 legrosszabb japán közt

[link]

2023. szept. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#3!

"álló motornál az olaj be tud csorogni az égéstérbe" 😮

Az ne is zavarjon, hogy az égéstér legalsó pontja is lényegesen magasabban van, mint a karterban az olaj felső szintje.

Rádaásul nem szóróolajzásról beszélünk, hanem szivattyús nyomóolajzásról.

Szóval mielőtt ilyen komolytalan megállapításokat teszel, talán tájékozódj.

Ha még nem javítottad ezt a tipust, akkor legalább nézd meg egy subaru motor robbantott ábráját.

2023. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
#4 De ezek szerint te sem értesz hozzá. Nem azt mondtam, hogy az karterből majd odafolyik az összes olaj, hanem, hogy álló motornál, ami a hengerfalon marad olaj, az szépen betud csurogni, míg egy soros, vagy V elrendezésűnél az lefele megy. Szerited mégis miért írják a boxermotor hátrányaként a megnövekedett olajfogyasztást?
2023. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Dízel Subaru-t soha, csak akkor, ha önmagad ellensége vagy, nem olvasol autós szaklapokat? Iszonyúan fostalicska konstrukciók, legalább mint a renyo 3.0 V6 dci-k. Milliós tétel lehet ezen xar olajkalyhak felújítása.
2023. szept. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#4vagyok.

Ha jól értem az érvelésed, adott egy boxer, amiben 12:1 arányú sűrítési végnyomásnál nem bír átmenni az olaj az égéstérbe, de egyébként -nyugalmi állapotban- csak úgy simán becsorog a hengerfalról.

Érdekes jelenség lehet!

Egyébként ez sem a saját tapasztalatod, hanem valakik "írták".

Na akkor itt fejezzük be! 😀

2023. szept. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#7 Na te is aztán egy nagy IQ vagy ! Ha az égéstérben van nyomás, akkor oda olyankor hogy jut be az olaj?Mellesleg meg a hengerfalon mindig marad egy vékony filmréteg, ezért van a hónolás. Ha kicsit is járatos lennél a témában akkor tudnád, hogy a motorok hengerei kialakításukból adóan olválisra kopnak. Pl nézd meg RMS Geri mikor intóval méregeti a hengereket, vagy pl Totalcar sorozatában egy mini motorját csinálta Tibi, és mérés mellett mondjuk mérnek nyomásveszteséget, és a karterbe szuszog a motor. Miből gondolod, hogy egy kopott motor gyűrűi 100%-osan tömítenek? Szóval lehet a te logikád ellen mond a dolog, de ettől még tény.
2023. szept. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Dizel boxert ne. Szeret megszorulni, es akkor tori a fotengelyt is (hacsak nem a fotengely torik elobb). Ezt a lehetoseget inkabb hagyd ki.
2023. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fúúú csak kapkodom a fejem, hogy mennyi mindent tudsz!

Hónolás, nyomásveszteség... szakkifejezésekben nagyon toppon vagy!

Egyébként sosem hallottam azt, hogy intóval méregetni a hengereket.

Mi az?

A mini motorja szerintem állóhengeres,szóval azt is kár volt belekeverni.

Különben sem erről szólt a kérdés, de ha kedved van, csak oktass bátran.

Persze, ha neked csak ilyen érveid vannak ,hogy valahol azt írták, és hogy a Geri meg a Tibi milyen videókat raknak föl......már ne is haragudj, de akkor nem bírlak komolyan venni.

Amúgy kik ők?

De ha akarod, akkor is tudok hasonlókat írni: pl. szerintem Tyutyu azt nem úgy mondta, és a Bobó pedig amúgy csinálta.

Jah Kossuth Lajos meg azt üzente....😂

Zárásként: mifelénk javítani szoktuk az autókat a szakmai protokoll szerint, és nem néhány perces parasztvakítós videókat bámulunk tátott szájjal.

Üdv.

2023. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!