Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a teendő ebben az esetben?...

Mi a teendő ebben az esetben? Újra kell eredetvizsga? Le kell mondanom és újra meg kell kötnöm a biztosítást?

Figyelt kérdés
Három napja írattam a párom nevére az autót de úgy látszik túl korai volt friss volt a kapcsolat szétmentünk aláírattam vele az eladó résznél mind a 4 példányt viszont még a törzskönyvet nem küldték ki mivel pár napjai lattuk át viszont a volt párom nyávog hogy neki ne legyen a nevén ha A tulaj változna de az üzembentartó szintén én lennék ujra kell eredetvizsga, bizzositas minden? És ha rajta marad a nevén? Tudni fog róla egyáltalán? Nekem abból lehet bajom? Kb három négy évig tervezem a kocsit használni a kocsi nálam van elhoztam
2023. okt. 1. 06:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyakorlatilag egy új adásvétel papíron, függetlenül attól, hogy az autó és pénz nem cserél gazdát.
2023. okt. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha házastársról lenne szó, akkor nem kellene eredetiség vizsgálat, és a vagyonszerzési illetéket se kellene megfizetni, de szerintem itt nem ez a helyzet. Ez egy új adásvétel. Talán az eredetiség vizsgálatot megúszod, mert az 60 napig érvényes, de azért kérdezz rá.
2023. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!