Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiért érdemes bukósisakot...

Mennyiért érdemes bukósisakot venni?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom amennyit a fejem ér, de 80-100 ezer nem sok egy bukóért? Kicsit soknak érzem.
2023. okt. 4. 22:03
 1/10 dirtboy ***** válasza:
Nem sok mert sokáig kiszolgál egy sisak.
2023. okt. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kinek mi a sok.
2023. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eletedet megvedheti. Szamolj ugy. Meg ha kenyelmesen akarsz motorozni akkor erdemesebb draga sisakot venni. Sokaig birja belul, balesetnel is megvedhet. Merlegelj kicsit neked mennyit ervaz eleted.
2023. okt. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen sisakot vehetsz, a lényeg, hogy ez E jelzés benne legyen. Ez legalább biztosít valami minimális garanciát arra, hogy a sisak megfelel az EU követelményeinek.

Az olcsóbb sisakok termpoplasztik alapúak. Régebben ezek (15 éve) pár éven belül veszítettek az ütéselnyelő képességükből, nem tudom, hogy mi van manapság a héjszerkezet tekintetében. Az biztos, hogy a karbon, meg különféle üvegszálas kompzit cuccok tartósak ezen a téren ( meg drágábbak is ). Általában az olcsóbb sisakok zárszerkezete könnyebben tönkremegy ( nekem legalábbis úgy kikopott, hogy felcsapódik 70 felett :) ), illetve kevésbé komfortosak: nem mostható esetleg a belső, nincs pinlock előkészítés stb stb.

Ellenben itt is van olyan, hogy a márkanevet, design-t fizeted meg egy bizonyos ár felett - személyes vélemény.

2023. okt. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
80-100 ezer szerintem kevés egy sisakért.
2023. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
en egy 80€-s sisakot hasznälok evek ota, de azt hozzäteszem, hogy en szinte csak värosban järok, max 60as korlätozässal föuton a falvak között...
2023. okt. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Ne zavarjon, hogy a legtöbb baleset városban történik, és a legtöbb borulás aránylag kis sebességnél. :)
2023. okt. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
@7es nem zavar, mert kisväros es reggel fel 5kor kb egyedül szoktam menni, amugy rendesen be vagyok öltözve protektoros kabät, nadräg, csizma,kesztyü meg egy sima probiker sisak ami töresnel tudja amit a nagyätlag, csak nem 2-300€....
2023. okt. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne kelljen kipróbálnod soha, tudja-e, amit az "átlag". Elég megnézni néhány balesetről készült fotót, amin esetleg látszik az út szélén a sisak, hogy lássa az ember, mekkora különbségek vannak a sisakok között sajnos.

A beöltözés nagyon helyes, én is még a sarki dohányboltba is teljesen felöltözöm.

2023. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
csak 3x nem voltam beöltözve. Elöször, utoljära, soha többet... 30al pereceltem durva szemü aszfalton...
2023. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!