Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért durrog a hangszóróm ha...

Miért durrog a hangszóróm ha se gyújtás, se kulcs nincs a kocsiban?

Figyelt kérdés
Párás, hűvös időben (és csak ekkor) a bal első hangszóró hupog mintha a membránt aktiválná valami teljesen véletlenszerű időközönként, ha lehuzom a baloldalit át vándorol jobbra. Nem hinném, hogy testel a kábel bárhol, az melegben és szárazságban is testelne. Kihuztam, mozgattam a kábeleket, de semmi nem történik, vissza dugott rádiónál mozgatva sem. Gyári leon (2007-es) rádió van benne ha ez számít. Szerintetek mi lehet?

2023. okt. 4. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

"Nem hinném, hogy testel a kábel bárhol, az melegben és szárazságban is testelne"

Nem jól gondolod, simán okozhat

2023. okt. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

...átvezetést rossz szigetelés esetén 1-1 párás felület vagy csatlakozó.


Valószínűbb hogy a biztosítéktáblánál húz át valahonnan valamekkora fesz a fejegység táp irányába. Esetleg gyújtáskapcsoló hiba.

2023. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még egy tipp. Nem állsz nagy fesz. távvezeték alatt?
2023. okt. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?
2023. okt. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ó dehogy nem. Irónia nélkül.
2023. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem a 3 vagyok, de párás időben menj át egy fém keretes esernyővel vasúti nagyfesz vezetékek alatt, meg fogsz lepődni.....
2023. okt. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#3 nem, bent áll az udvarban a kocsi, sehol semmi kábel.


#2 köszi, rájuk nézek.


Gondolok még arra hogy a rádió maga kezdi letenni a kanalat. Régi tulaj berakta a nagyzenét kábelestől (ezt már rég lekötöttem) és nem kizárt hogy kinyirta a rádiót. Ma hajnalban munkába menet is ujraindult a rádió egy határozott pukkanás után, majd aztán semmi.

2023. okt. 5. 09:19
 8/10 anonim ***** válasza:

A rádiónak a kulcs kivétele után már nem kellene tápfeszültséget kapnia. Valószínűleg szét van berhelve a csatlakozó, vagy volt rajta egy külön kapcsoló ami a tápot szakította meg, és az lett utólag fixen összekötve.

Vagy a tápcsatlakozóban kellene feszültséget mérni, vagy lakatfogóval az autó leállítása után 2-3 perccel mérni az áramot az akkusaru után.

A puffogás lehet gerjedéstől, amit okozhat külső elektromágneses térerő változás, vagy ha DC fesz kerül a hangszóróra. Hasonló tünete van a végfokozat zárlatnak is. De a koppanásgátló áramkör is meg tud viccelni. Ez mind a fejegységen belül van.

2023. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Nem feltétlenül. Ha nem a gyári rádió van benne, simán lehet, hogy az óra miatt szívja, régi autó, közepesen régi/újabb autórádió ezt produkálja, akkor szoktam utólag betenni egy kapcsolót az akksira.
2023. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kiderült a hiba, a rádió adta meg magát. Kapott gyári bontottat, szépen üzemel.
nov. 25. 14:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!