Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézi sebesség váltást milyen...

Kézi sebesség váltást milyen praktikákkal lehet könnyen megtanulni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem rég kezdtem a vezetést és szerintem egyáltalán nem ment jól.

Éreztem, hogy gondom lesz vele, ezért sem mentem sokáig jogsizni.

Viszont végül elkezdtem és kb teljesen az jött amire számítottam. Egyenlőre csak is úgy ment, hogy mindent mondott az oktató, hogy mikor mit csináljak. Ézért is éreztem durvának, hogy már az első alkalmon haza fogok vezetni a városon át, főutakon..

De végül rendben haza értem. xD

Nemsokára jön a következő alkalom és semmi mástól nem tartok, csak a váltás. Már most leköti minden figyelmem, hogy most is városban kezdünk és mennyire leterhel a váltás, úgy, hogy közben figyelnem kéne minden másra is.

Úgy vagyok vele, ha nem sikerül 4-5 alkalom alatt elérni az önállóságot, át fogok térni az automatára. (eleve ez volt tervben, csak lebeszéltek)

Viszont nyilván akarok adni esélyt neki és érdekel kinek hogy s mivel ment.

Értem én, hogy sokan vannak akik beszálltak először és isten módjára pakolgatták, mintha ösztönös lenne, de most inkább olyan személy tanácsa érdekelne, akinek szintén nehezen ment.



#praktika #vezetés #váltás #kuplung #kézi sebességváltás
2023. okt. 5. 17:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
De melyik része nem megy? Hogy észrevedd h váltani kellene, vagy maga a kuplun, váltó, gáz összehangolása.. Amúgy van szád, mond meg az oktatónak h szánjatok erre időt, egy tanpályán, vagy kihalt részen valahol
2023. okt. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Ahha, szóval elindulni stabilan tudsz, és nem megy a váltás. Okké, Pinokkió!
2023. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ki a fux vezet kézi váltósat? Fréi-Béni óta fejlődött a technológia. Csak a csórók hajtanak olyan xart aminél már 100 éve csináltak jobbat.
2023. okt. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolni kell.
2023. okt. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
28%

Ha így elhatároztad, hogy 4-5 alkalom után már dönteni fogsz, akkor ne is kísérletezz.

Hallgass #3-ra, ülj automatába, hagyd, bízd a dolgot a gépre.


A három pedál és a kulissza nem való neked. Hagyd meg a nagyfiúknak!😂

2023. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem úgy jött a világra, hogy kisujjból tudta kezelni az autót.

De amúgy ahogy #1-es írja, konkrétan mi okozza a stresszt, és mi történik, amikor elhibázod?

2023. okt. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#6

A stresszt az okozta, hogy forgalomban közlekedtünk.

Jobb lett volna úgy menni ott, hogy legalább minimálisan már tudom magam kezelni az autót, nem pedig vezényszóra végezni a váltást, kuplungozást stb. Közben ugye a forgalomra figyelni, gyalogosok, közúti jelzések.

Holnap is városi vezetés lesz, pedig legszivesebben rutinpályán vagy parkolóban gyakorolnám be a kuplung, váltó megfelelő kezelését.

Kicsit sem voltam biztos abban, amit legutóbb csináltam.

Elvileg érezni kell mikor fog a kuplung, de megmondom őszintén, hogy semmit nem éreztem. De valamiért korábban is gondoltam, hogy ezzel gondom lesz, ezért nem jogsiztam sokáig.

Aztán rávettem magam, de csak automatával. Viszont rábeszéltek, hogy a kézissel menjek inkább.

Most várok még egy pár alkalmat, hogy sikerül e elsajátítani. Az se baj ha megy csak lassan, ha 10 15 alkalom kell hozzá.

Amennyire vártam a vezetést, most a kézi váltás miatt annyira el is ment a kedvem az egésztől. Csak előre fizettem ki az egészet. 😂🤷‍♂️

2023. okt. 6. 08:10
 8/19 A kérdező kommentje:

#1

Maga a kuplung, váltó, gáz összehangolását érzem nagyon nehéznek.

Arra nem panaszkodom, hogy nem megy, hisz 2 órát csináltam eddig életemben. Viszont mint az előérzet így most közben is van egy érzésem, hogy ez elég nehezen fog menni.

A forgalmat, utat figyelve teljesen megfeledkezek arról, hogy ott a lábaimmal kalimpálnom kéne valamerre, közben egy botot is ide oda tenni.

Rendszerint meg is feledkeztem arról, milyen fokozatban hagytam, így sokszor le kellett néznem, ami meg ugye nem helyes.

Pedig még csak nem is csináltunk bonyolultabb manővereket, tolatást mert pont úgy adta ki hazafele, hogy nem kellett mondjuk hirtelen lassítani s úgy visszaváltani stb.

Kicsit magabiztosabb lennék, ha erősebben érezném, hogy hol fog a kuplung, és ha a váltókar irányítása nehezebb, darabosabb lenne, nagyobb utat járna be. Annyi ellenállása se volt a gázpedálnak, hogy egyáltalán érezzem, hogy tartom e. Pedig nem vastag talpu cipő.

Egy Toyota Yaris az autó, ebből az újabból, nemntudom hanyas. Elég picike is nekem.

S igen, ha holnap sem megy jobban forgalomban, megemlítem hogy egyenlőre tanpályán, vagy nem forgalmas területen tanuljuk meg a váltást.

Nem sok időt adok erre magamnak, mert másokhoz viszonyítva, akiknek az elején már szépen megy, amit én művelek az nagyon gyatra.

2023. okt. 6. 08:17
 9/19 A kérdező kommentje:

#2

Igen.

Elindulni, lineárisan gyorsulni, sebességet tartani ment, hisz eljutottunk hazáig.

Viszont nem magamtól, hanem a legtöbb mozzanatot mondta az oktatóm, hogy mikor kuplung, mikor gáz, mikor fék stb.

Volt egy szitu a végén, ahol akadály miatt meg kellett állni, amíg elhalad a szembe forgalom, na ott a lassításnál le is fulladtam, még csak eszembe se jutott, hogy kuplungot be kéne nyomni, visszaváltani. Egyre kívánatosabb az az autómata.

2023. okt. 6. 08:26
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérd meg az oktatót, hogy menjetek gyakorolni az autó kezelését rutinpályára.

Ha így sem megy, akkor mehet az automata.

2023. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!