Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kerékpár dilemma?

Elektromos kerékpár dilemma?

Figyelt kérdés

Édesapám 69 éves, lábai nagyon szoktak fájni, mutottek is vele és tervezunk venni elektromos bicajt neki.


[link]


[link]


Mint lathato az egyik 24, a masik meg 36V-os. Szerintetek melyiket lenne erdemesebb megvenni? Nem szokott biciklizni napi szinten, hanem hetente kb 3-4x. Es tul sok fele sem szokott menni, csak boltban, posta, ilyenek.



2023. okt. 5. 20:12
1 2
 1/13 nemaRendőrség ***** válasza:
48%

Melyik város?


A 24 voltossal nem szívesen vágnék bele az Egri csúcsba, de Kiskunmajsa síkságán lazán jó.

A 36voltos lazán jó bárhol, azt használják a neves gyártók is (Bosch stb).



Ami viszont nem tetszik egyikben sem az az első villa. Kis rugó jó lenne bele, ne rázza szét nagypapádat a jó magyar út

2023. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%

ezeket a kerékpárokat még véletlenül se..olyan pipec 3, vagy négykerekű villanykocsikat lehet kapni, amely nem veszélyes, és kényelmes vásárlókocsinak pont kiváló..

Ha ennyire szereted apukádat, akkor véletlenül se vegyél macerás kerékpárt.

2023. okt. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1es:


Derecske, Alföld.

2023. okt. 5. 21:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A feszültség lényegtelen. Erőlködés nélkül tud tekerni?

Ezek a bringák motirja csak rásegítenek. Ha nem hajtja, nem megy.

2023. okt. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem mondod?

Jeez...

2023. okt. 5. 22:46
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5. Ezt most nem értem, és nem az angol szleng miatt? Gúmyos, vagy valóban nem tudtad?

Amin van gázkar, az smkp-nak minősül, és az arra vonatkozó szabályokat kell betartani.

2023. okt. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlót vettem Neuzer, és tökéletesen elégedett vagyok vele.

Eszméletlen könnyű biciklizni vele, szinte csak imitálni kell a tekerést, viszi magától.

A teleszkóp az szinte semmit nem és most már olyat vennék aminek nincs.

Ugyan is akkor egy rendes kosarat fel lehet szerelni előre és nem hátra kell.

Nekem ez azért baj mert mindíg úgy szálltam fel és le a férfi bicikliről hogy hátra keresztül a nyergen a lábam.

Na egyszer elfelejtettem és így akartam leszállni, akkorát estem hogy csak nyekkentem.

Persze aki a nőihez van szokva annak jó így is.

2023. okt. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
* A teleszkóp az szinte semmit nem jelent, nem csillapít.
2023. okt. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Leírásban mindkettő 24v. 10A val 240Ah aksival az kb. 15 - 20 km hatótáv. Az enyém kb. 600k volt 5 éve, 540ah-s aksval. Nem egy csúcs gép. 280k-ért hagyományosból (nem pedelek) kb. közepes minőséget kapsz. Ha fájós lábú vegyél neki olyat amin van gázkar. ( illegális, de nem nézik ) Ha nincs domb elég a 250W motor. Nekem is ilyen van. Közepes emelkedőn erősen rá kell tekerni 1-es fokozatban. 350W -ig szabályos, de vannak erősebbek is.
2023. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9. Valóban nem igazán nézik, de nem 350 a határ, hanem 300.

Ennek a háromnak egyszerre kell teljesülnie, hogy kerékpár maradjon:

1 - csak rásegíthet (nem lehet rajta gázkar)

2 - 300 W-nál nem lehet nagyobb

3 - 25 km/h-tól a rásegítésnek le kell tiltania (önerőből persze szabad gyorsabban menni).


Azért kérdeztem, hogy pusztán a tekerés megy-e a bácsinak, mert ha nem, akkor smkp lenne jobb.

2023. okt. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!