Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alváz, üreg védelem mennyire...

Alváz, üreg védelem mennyire hasznos?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy az alváz, üreg védelem mennyire hasznos, ha az autó alváza még nem rozsdás? Illetve, hogy ezek milyen árban mozognak mert 50 ezertől 300 ezerig mindent hallottam már.

#ár #hasznosság #Alvaz #Ureg
2023. okt. 6. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a leghatékonyabb, ha még nem rozsdás. Az 50.000-res felületi látvány konyha (feketére fújják a kocsi alját nagyjából)

A 300.000-es az autó megbontásával (dob betétek, záródugók alatt) ilyen viaszos konzerválóanyag befújása, ajtók belsejének kezelése. És a teljes aljának vastag kátrányos bevonata.

2023. okt. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pontosan, úgy van ahogy az előző leírta. Egy ilyen DINITROL kezelés egy jó állapotú alvázon (Mazda CX30),230e Ftba került júniusban.
2023. okt. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Én is úgy tudom, hogy manapság 200.000-től indul, ha normálsian csinálják és nem csak egy sufniban ráprüszkölnek valamit a kocsi aljára. A Dinitrol jó márka, azt én is ajánlom.

Én amúgy úgy vagyok vele, hogy nem szeretem pár évente cserélgetni az autóimat, de nem is több évtizedre tervezek velük. Az előzőt 6 évesen vettem, 18 évesen adtam el. A gyári védelem elég jól tartotta magát, nem volt egy rozsdakupac. Igaz mindig vigyáztam is a kocsira, nem ridegtartásban volt. A mostani autómat újonnan vettem. Most 5 éves. Szerintem ennyi ideig még biztosan marad. Teljesen újszerű az alja is. Rozsdapöttyöt nem láttam még rajta. Így nem igazán látom értelmét egy ilyen beruházásnak. Még 5 évet így is röhögve ki fog bírni. Eladáskor pedig nem fognak emiatt többet adni érte, nem látom viszont a rá költött összeget.

Van olyan ismerősöm, akinek a mániája ez az alvázvédelem. Vesz egy autót. Első dolga, hogy megcsináltatja. Majd két év múlva eladja. Ez meg szerintem a nettó pénzkidobás. Egy jó állapotú autó 2 év alatt ettől nem fog széthullani. Ha a mostani 5 éves autómmal kapcsolatban biztosan tudnám, hogy majd évtizedek múlva OT-re akarom vinni, akkor lenne értelme. De ebben egyáltalán nem vagyok biztos. És nem is túl gyakori hogy manapság valaki 15-20-25 évig ugyanazt a kocsit hajtja.

2023. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!