Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereszt kulcsal le lehet...

Kereszt kulcsal le lehet lazítani az autó kerék csavarját? Vagy el törik ha feszegetem? Vagy az csak gyors le tekerésre szolgál? Inkább pipa kulcsal erőltessem?

Figyelt kérdés

Le festeném a kerék mögötti részeket.

Csiszolás rozsda át alakítózás majd festés.

Ehhez le kell vennem a kerekeket a land roveremről.

Még nem szedtem le soha.

Csavar lazító sprét vettem és kerék lopásgátló csavar bit fejem is van.

Ora mutató járásával ellentéteten tekerem ha nagyon feszes rá üthetek kalapáccsal a szerszámra ?

(Kocsi alja ok ,nem rohad).

De kormány műnél fékeknél itt ott van felületi rozsda



#autó #kerék #Kerék kulcs #Kereszt kulcs
2023. okt. 8. 07:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Az pont erre való. Én 2 méteres vascsövet is húztam rá és annak a végén ugrálva sem tört el. Igaz, nem kínai boltban vett 1000Ft-os kategória.
2023. okt. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem nem megy semmiképp keresztkulccsal, próbáld meg ütve csavarbehajtóval.

Ha ez túl nagy légkulcs (gumisok dolgoznak ilyennel, ott is tehetsz egy próbát) leghosszabb esetben eltörheti a csavart, de egy kisebb aksis ütvecsavarbehajtó a percenkénti több száz ütéssel jó eséllyel lelazitja a beragadt csavart.

Mondjuk az is igaz ilyen szerszám nincs minden háztartásban, elég ritka cucc.

2023. okt. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze. Pontosan erre való.


Persze ha túlhúzták géppel és rá is van gyógyulva, akkor nem biztos, hogy kinyitod kézzel.


Vízszintes helyzetben állj rá, hátha.

2023. okt. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A pipa alakú kulcs nem sok mindenre jó, könnyen leugrik a csavarról és közben lenyalja a hatszögfej sarkait. Olyan kulcsot szerezz be, ami 90°-ban hajlik. Én ehhez hasonlót használok:

[link]

2023. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 veterán vas ***** válasza:

Ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, hogy a konzervbontóval lehet-e konzerv dobozt felnyitni, vagy egy hajszárító alkalmas-e a vizes haj megszárítására?

A keresztkulcs kimondottan ebból a célból készült, hogy a kerékcsavaroka lehessen vele ki/be csavarni.

Ha lehet, a pipakulcsot kerüld, mert könnyen le tud fordulni, és vagy a hatszög sarkait zúzod, le vagy a kezed vered oda.

(esetleg mindkettőt egyszerre)

Megjegyzem: évtizedek óta szerelek autókat, de még sosem láttam eltört keresztkulcsot.

2023. okt. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat .

Keresztkulcsal lejött a naggya 3csavar sajnos csak nagy krovával (durván meg voltak szorítva)

Le tudtam a kerék agyakat csiszolni +rozsda át alakítózni) mára le is van festve .

2023. okt. 11. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!