Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtam az autómat rá pár...

Eladtam az autómat rá pár napra a vevő vissza akarja hozni.valóban vissza kéne adnom?

Figyelt kérdés

Eladtam az autómat 3 napja.

20éves autóról van szó.Az illető eljött,megnézegette elment egy próbakörre vele.500 000ft ert árultam lealkudott belőle 100 000ftot. Mivel pár dolgot javítani kell rajta.

Adásvételit megirtuk kifizette.

En masnap reggel lejelentettem az eladast az okmányirodaba ill.abiztositónal.


Rá 2 napra hivogat hogy eszi az olajat,plusz sokat kéne az autóra költeni neki ezzel az autoval nincs ideje foglalkozni visszahozza adjam vissza a penzt.

Köteles vagyok visszaadni?Van ilyen?azota is irogat,hivogat.

Mit mondjak neki?

Elállhat a vásárlástól valóban?



#adásvétel #Gépjáemű eladás #Gépjármű garancia
2023. okt. 9. 11:49
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell visszaadni a pénzt. Gondolom a szerződésben leírtátok, hogy a megismert állapotban vette meg.
2023. okt. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
90%
Várjál csak kérdező, kitalálom hogy nem napon barnult volt az illető, ugye? Ez a jól bevált trükkjük, küldd el a 3.14csába hogy akkor lökje be a Dunába ha nem akar túl sokat költeni rá.
2023. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
100%

Ha rejtett hibával adtad el, akkor elvileg vissza kell vásárolnod, de a bizonyítás felelőssége a vevőt terheli. Ha bebizonyítja, akkor jár neki a kártérítés, addig egy fillért se fizess neki.


Az olajfogyasztás rejtett hibának minősül, de kizárt hogy 2 nap alatt rájöjjön, ahhoz nagyon brutális mennyiségben kéne ennie, nem túl reális. A többi hibát nem részletezted, szóval arról nem tudok nyilatkozni, de úgy írtad hogy azokról tudott, ezért is alkudott, szóval azokkal nem kell foglalkoznod, az az ő egyéni problémája.


Mivel nem ismer

2023. okt. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
89%
#3 ... ismerjük a szituációt, így nem tudhatjuk hogy mi igaz és mi nem, csak az biztos, hogy amíg nem bizonyítja, addig szard le.
2023. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
93%

Ha vissza is veszed, az neked vagy még 100.000-be fáj ugyanis újra át kell íratni mint ha most vennéd (mert újra megveszed konkrétan).

Ez ilyen zugnepperek próbálkozása, le akar venni egy kis lóvéval.

Mond meg neki, hogy le jelntetted, abba fogja hagyni. Ha. Meg mindenképp vissza akarja hozni feltétlenül írj adásvételit és vond le az új átírás árát. Elmegy a kedve a b@ziskodástól.

2023. okt. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
91%
400 ezerért új autót akart az komoly. Nehogy visszavedd.
2023. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
90%

Egy baromi egyszerű kérdés.

Az autó eszi az olajat vagy sem? Ha igen, mennyit fogyasztott nálad?

2023. okt. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
90%
Le kell tiltani,ennyi.
2023. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
87%
Ki is próbálhatta, szóval ennyi. Bizonyítsa be, hogy előtte nem volt gond vele.
2023. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Beszeltem a vevővel az előbb.

Már olyanokat mond,hogy neki mar az is -20ezer ft-jába került hogy eljött az autoért(kinevettem a telefonba) illetve hogy csapágyas a kerék amit nem mondtam,elhallgattam.Mondtam neki ha ez akkor is hallható volt amikor elindult vele haza miert nem fordult vissza vele azonnal.miert 4 nap mulva érvel vele.Illetve hogy állitolag megcsinalta az olajcserét és ment vele 300km-t es eszi az olajat.

4nap alatt 600km-t ment az autóval.

2023. okt. 9. 13:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!