Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ködlámpa köd nélkül?

Ködlámpa köd nélkül?

Figyelt kérdés

Jön a korán sötétedés ideje, az ősz és ezzel együtt egyre több olyannal találkozok, hogy este teljesen tiszta időben is ködlámpával közlekednek. Miért? Hiába villogok nekik, nem jönnek rá, hogy vakít hanem inkább visszavillant, mutatva, hogy nem refivel jön...

Az ilyen idiótákat miért nem lehet büntetni? Értem én, hogy van egy elég laza szabály, de azért tiszta időben ez inkább balesetvezsélyes, mint hasznos. Arról ne is beszéljünk, hogy ha esetleg vizes az út, akkor még jobban csillan a fény.



2023. okt. 10. 21:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Ez csak feltünési viszketegség, de még az első hagyján, de a hátsó inkább zavaró. De sokan a legkisebb ködfátyolban is már nyomják be a lámpát, még ha pár méterrel odébb meg is szűnik, de ki már nem kapcsolja.
2023. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%
Nincs erre magyarázat, jobban látnak vele és leszarnak mindenki mást. Ahelyett hogy políroznák és beállítanák a fényszórókat, hogy lássanak vele. Azért eggyel jobb mintha refivel mennének.
2023. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Kifizette a ködlámpás felszereltséget, nem várhatod el, hogy ne kapcsolja be az első ködfoszlánynál.


Amúgy a hátsó ködlámpa sokkal idegesítőbb, főleg amelyik mindkét oldalon világít.

2023. okt. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
65%
A ködlámpa köd nélkül egyszerűen csak lámpa.
2023. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 veterán vas ***** válasza:
47%

Mert van az a paraszt -jobb szó nincs rá- aki úgy gondolkodik:

fölszereltek még kettő lámpát, nehogymá' ne kapcsoljam föl.

Azt a kifejezést, hogy "rendeltetésszerű használat" na azt nem ismerik. 😜

2023. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Engem a ködlámpa sokkal kevésbé zavar mint a "modern" autók vakító tompított fényszórója. Az adaptív fényszórórendszerekkel az a tapasztalatom, hogy időbe telik amíg reagálnak és kitakarják a szembe jövőt. Azaz először jól elvakítanak, aztán utána szépen lassan korrigálnak. A ködfényszóró meg közelre világít, és nincs is akkora fényereje. De hogy a kérdésre is válaszoljak, én például a vadak miatt is szoktam ködfényszórót használni. Az enyém olyan, hogy jól bevilágítja azt az útmenti területet is, amit a tompított és a távolsági nem. Így könnyebben észreveszem az út mellett bóklászó őzeket, szarvasokat. Persze ha jön szembe valaki akkor kikapcsolom. Szóval a ködfényszóró nem csak ködben lehet hasznos, de ettől még ne vakítsunk el vele másokat.
2023. okt. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
A ködlámpák inkább lefelé + oldalra világítanak. Nem tudom, hogy vakít el téged, de engem még egyetlen egy sem vakított el. Nem úgy, mint a modern ledes tompítottaknak a fénye... na, az valami rettenetes. Elég sokat autózom éjjelente, és azért kapcsolom fel a ködlámpát a sötétebb helyeken, mert az út szélét jobban látom vele (egy jól beállított tompított nem oda világít, ahová a ködlámpa). Nem égetem folyamatosan, csak akkor kapcsolom fel, amikor olyan helyen megyek lakott területen belül, ahol annyira sötét van, hogy a tompított már kevés, meg ahol sok állatra lehet számítani. Több macska, sün, nyest meg róka köszönheti ennek az életét, mert hamarabb észrevettem őket, amikor úgy gondolták, hogy kifutnak elém. Lakott területen kívül is, ahol sok a nagyobb vad, ott a refivel a ködlámpát is mindig kapcsolom. Ja, és nekem nem ledesek és nem is emelt fényerejűek az izzóim.
2023. okt. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Legalább ugyan annyi tompított is vakít.

A legtöbbnek csak az egyik úgy szembe vág hogy majd kifolyik a szeme az embernek.

2023. okt. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
89%
Nem tudják mire való.
dec. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%

1 egyesek nem tudják hogy fel van kapcsolva


2 egyesek azt hiszik hogy menő, jobban néz ki így tőke az autó, a punc1k a lámpán ájuldozni fognak és beülnek mellé


Egyébként nem értem ezen mi zavarhat annyira? Az első ködlámpa lefelé világit, pont hogy semennyire sem vakít! Egyedül a hátsó ködlámpa az, ami nagyon vakító. Inkább az autópályán esőben, felkapcsolt hátsó ködlámpaval vezetők jelensége az, ami a legrosszabb.

dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!