Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan cseréljek motorolajat...

Hogyan cseréljek motorolajat cross CPI SM 50?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Cross motrom, CPI SM 50, túl gyorsan felmelegszik,így amint lelasulok lefullad. A hűtővíz nem lehet a baja,a dugodás sem lehet a baja,és a hűtővíz rendszer sem lehet. A motorolajra tippelnék,hogy ez a baja. Viszont össze vagyok keveredve a csavarokban,így segítséget szeretnék kérni abban,hol kell betölteni a motorolajt,és hol a mérce,mi szerint tudom mérni,hogy mikor van tele. (leengedni az olajat letudtam,váltó mellett megtaláltam)

2023. okt. 14. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem rosszindulatból de ennyi hozzáértéssel bele se kellett volna kezdeni.

Az olajnak meg aztán semmi köze ahhoz hogy dadog vagy szarul megy.

2023. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2 ütemű motor, ebben nincs motorolaj csak váltó olaj, annak meg semmi köze a tünetekhez

2t keverékolajnak egy külön tartály van oda kell tölteni és a motor keveri magának a benzinhez

a problémád valószínű karbinál lesz

2023. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából voltunk brutál messze,mivel a környékünkön nincs szerelő,és nem fogadták a motrot,csak azzal a szóval elküldtek: "túl sok munka van". Így most homemade taktikát alkalmazok. Szóval váltóolajnak a mércéjét hol találom?
2023. okt. 15. 10:14
 4/12 anonim válasza:

Szia!


A CPI SM 50 motorolaj betöltő csavarja a motor jobb oldalán található, a kuplungkar mögött. A csavart egy imbuszkulccsal tudod kicsavarni, majd utána tudod betölteni az olajat. Az olaj betöltő nyílás mérete 17 mm.


A motorolaj mennyiségét a motorolaj-mérőrúddal tudod ellenőrizni. A mérőrúd a motor bal oldalán található, a motorblokk alatt. A mérőrúd két jelzése van, az egyik az alsó, a másik a felső. A motorolaj szintjének a felső jelzés között kell lennie.


Íme egy lépésenkénti útmutató a motorolaj betöltéséhez és ellenőrzéséhez:


Motorolaj betöltése:

1. Állítsd meg a motort, és hagyd, hogy kihűljön.

2. Helyezd a motort egy sík felületre.

3. Távolítsd el a motorolaj betöltő csavart.

4. Töltsd be az olajat a motorba.

5. Helyezd vissza a motorolaj betöltő csavart, és kézzel szorítsd meg.


Motorolaj ellenőrzése:

1. Állítsd meg a motort, és hagyd, hogy kihűljön.

2. Helyezd a motort egy sík felületre.

3. Húzd ki a motorolaj-mérőrudat.

4. Töröld meg a mérőrudat egy tiszta ruhával.

5. Helyezd vissza a motorolaj-mérőrudat a motorba, és húzd ki újra.

6. Ellenőrizd, hogy a motorolaj szintje a felső jelzés között van-e.


Ha a motorolaj szintje az alsó jelzés alatt van, akkor töltsd be az olajat a motorba, amíg a szint a felső jelzés között nem lesz.


Ha a motorolaj szintje a felső jelzés felett van, akkor távolíts el egy kis olajat a motorból, amíg a szint a felső jelzés között nem lesz.


Remélem, ez segít!


Ha a motorolaj cseréje nem oldja meg a problémát, akkor fordulj szakemberhez.

2023. okt. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 veterán vas ***** válasza:

Ha jól tudom, ez egy kétütemű 50-es.

Egy ilyen szerkezetben a motorolaj cseréje szokatlan feladatnak tűnik.



(nem volt még dolgom ezzel a tipussal, csak azért kérdezem)😉

2023. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4 te ezt a sok hülyeséget honnan húztad elő?


#3 am6-os blokkon a kuplung dekni tetején van egy csavar amit kézzel meg lehet lazítani, ott kell betölteni. szintet úgy tudod megnézni hogy a kuplung dekni közepén van egy kis imbusz csavar azt kitekered, a motort függőlegesen tartod (nem sztenderen), ha nem jön az a csavar helyéről akkor kevés, ha lassan folyik akkor jó a szint, ha sok folyik akkor kevés

leeresztő csavar pedig a blokk alján van, 6 lap fejű csavar

2023. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha gyorsan folyik akkor sok*
2023. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
#6 A motorolaj cseréje megoldás lehet a problémára, de ha nem, akkor érdemes megnézni a többi lehetőséget is. A levegőszűrő eltömődése, a gyújtógyertya meghibásodása, a léghűtő eltömődése vagy a hűtőrendszer meghibásodása is okozhatja a túl gyors felmelegedést és lefulladást.
2023. okt. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

de nem értem egy 2 ütemű motornál milyen motorolajat kéne lecserélni. a 2t motorolajat/keverékolajat a benzinhez kell önteni vagy egy külön olajtartályba és a motor bekeveri magának a benzinhez, nem kell cserélgetni.

valamiért olyan érzésem van hogy ezeket a válaszokat chatgpt írta meg neked

2023. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 veterán vas ***** válasza:
#5 hsz.-ben már kérdeztem, hogyan képzeljük el a motorolaj cserét 2ütemű esetében, de nincs válasz, csak a "nagyon hasznos"😜 javítási tippek érkeznek.
2023. okt. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!