Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motor lenne a nekem való?

Krómgyűrű kérdése:

Milyen motor lenne a nekem való?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy Honda Shadow 600-as motorom, de szeretnék egy második gépet is, amolyan szaladgálósnak.

Sokat kerestem, de nem igazán találtam számomra a megfelelő típust

Olyat akarok, ami megfelel az alábbi kritériumoknak:


- Szeretnék vele egyaránt műúton és terepen közlekedni, tehát valami dual-sport felépítésű legyen. Használnám városban is.


- Legyen parkolható. Doboz, esetleg futártáska is felhelyezhető legyen rá.


- Egyelőre kis köbcentis gépeket keresek (125-350 ccm).


- Ha lehet inkább 4 ütemű legyen (de meghallgatok bármit). Nem baj, ha nem egy erőgép.


- Kedvező fogyasztása legyen.


Néztem korábban Honda MTX gépeket, de ezek inkább endurózásra vannak és a fogyasztásuk sem valami kedvező, főleg ha egy tankkal való megteendő távot nézzük.



2023. okt. 14. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy xr 125.

2023. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Túraendúró kategóriából pl Suzuki V-strom 250
2023. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
BMW R1250GS
2023. okt. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én javaslom az 500-650 túraendurókat. Pl xl600, dr650, xt600, stb. Ezekből találsz idomosat és anélkülit is, megfelelnek hosszú túrákra és terepezni is lehet velük.

A kb 35 lóerejükkel keréken pedig egyáltalán nem vadállatok.

2023. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!


Egyvalamit elfelejtettem írni, méghozzá azt, hogy alacsony vagyok (171 cm), így sok túraenduró motorról le sem ér a lábam.

2023. okt. 26. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 Szintén 171 centi vagyok, és egy 650-es Suzuki V-Strom-om van ;) , amiről úgy lábfejesen ér le eddig a lábam. Amúgy az meg itt sokkszor le lett írva, hogy nem a magaság számít, hanem az alkat és a lábad hossza, ami némileg magasságtól független. Ezen felül meg napokban vettem észre, hogy az se mindegy hány kiló mellé az ember, ugyanis 1 hétig kórházban voltam, és lement 4 kiló, 82 helyett, most 78 vagyok. Szerintem a combomról is és talán a fenekemről is mehetett le, mert most jobban leér a lábam, vélhetően mert most szűkebb terpeszben is ülök.

Túraendurókhoz meg van ültetőszett, és alacsonyabb ülés is. BMW GS-t azért ne vegyél, az már inkább a 180+ magasságúaknak való.

2023. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Édesapámnak van egy szintén V-Strom 650-e, azon nekem is úgy ér le a lábam, mint neked. :)

Azonban egy kicsit nehéznek érzem a vasat (vékony, szálkás alkat vagyok, kemény 65 kilóval), valamint terepen való motorozáshoz is nehéz.

De nyugodtan fejtsd ki a gondolatod és tapasztalataid a motorral kapcsolatban. :)

2023. okt. 26. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Nagyon nincs mit fejtegetni rajta, meg győzködni se akarlak, gondolom apudtól meg megtudod amire kíváncsi vagy, de biztos ő is szereti, ahogy én is, V2-t meg ismered. Most is kinn áll a parkolóban, míg megeszem a hamburgerem, és megyünk tovább . 😉🙂
2023. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!