Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik sávba kell (ajánlott)...

Melyik sávba kell (ajánlott) kifordulni, miért?

Figyelt kérdés
Például jobbra amikor kanyarodok és két sáv van, akkor mindig a külsőbe érdemes (kell) úgy? De balra nagy ívben kanyarodok elvileg akkor is külső, nekem így tanítja az oktató.. Kérdésem az lenne, hogy miért kell a külsőbe, mármint akkor a belső sáv minek van.. oda is ugyanúgy fordulnak be, de mi külsőbe szoktunk általában. Ez csak azért van, hogy ne tartsuk fel a forgalmat? Valaki elmagyarázza nekem ezt, hogy melyikbe kell kifordulni, és miért.. Miért van akkor a belső sáv, ha mindig a külsőbe kell fordulni, mert van aki a belsőbe fordul, van aki a külsőbe.. mert ha tudom azt hogy jobbra szeretnek majd fordulni egyből, akkor logikusan a külsőbe fordulok.. de ha tudom azt hogy balra nagy ívben kanyarodok és balra szeretnék majd fordulni, akkor értelemszerűen a belsőbe sorolok be, nem? mert onnan akkor egyet kell csak átsorolnom majd, vagy éppen egyet sem.

2023. okt. 15. 20:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy például ha nyílik egy sáv jobb oldalon, akkor miért kell abba átsorolnom egyből?
2023. okt. 15. 20:32
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

"De balra nagy ívben kanyarodok elvileg akkor is külső, nekem így tanítja az oktató"


Akkor rosszul tanítja. Szégyen.


A szabály azt mondja ki, hogy mindig a legközelebbi sávba kell érkezned. Ha jobbra kanyarodsz, akkor a külsőbe, ha balra, akkor a belsőbe, mert ezek vannak hozzád közelebb. Az már más kérdés, hogy a jobbra tartás értelmében bal kanyar után amint megérkezel a belső sávba utána ki kell sorolni a külsőbe, de kanyarodás közben akkor is a belsőbe kell érkezni és csak utána kisorolni a külsőbe, nem pedig rögtön a külsőbe kanyarodni.

2023. okt. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

"De balra nagy ívben kanyarodok elvileg akkor is külső, nekem így tanítja az oktató"

Nekem meg pont, hogy mindig a belsőbe kellett ilyenkor kanyarodni, abban az esetben mikor egy kanyarodó sávból egy kétsávos útra kanyarodom balra. Majd, index és átsorolni a külsőbe


Jobbra kanyarodáskor, meg ugye a szélsőből kanyarodsz, ha sima ha kanyarodó, így értelemszeüen a külsőbe kell, majd ha kell, akkor besorolhatsz belsöbe.


Most ha két szitut egymással szembe teszed, akkor mindkét kanyarodó tud egyszerre kanyarodni egy sávba.

[link]



De van az az opció, mikor mindkét sáv kanyarodik balra, akkor értelemszerűen a saját sávodban kanyarodsz

[link]

2023. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a hozzád közelebbibe érdemes, de nincs rá szabály.
2023. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kreszben jobbra tartási kötelezettség van, azért így tanítja az oktató.

A vizsgáig tartsd észben, utána úgyis a belsőben fogod tolni, mint mindenki más, aki menőzni akar.

2023. okt. 16. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 nemaRendőrség ***** válasza:
48%

Ha több mint egy sávba érkezhetsz akkor valaki más is érkezhet oda veled egyszerre (általában).


Abba kell menned amelyikbe való vagy.

Ha belsőből kanyarodsz akkor a belsőbe, ha külsőből akkor a külsőbe.

Ha egy sáv megy jobbra, de 4 sávba érkezhetsz akkor a külsőbe, majd sávváltásokkal megoldod

2023. okt. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha sima egysávosról kanyarodsz, akkor bármelyikbe érkezhetsz.

De érdemes mindig a hozzád közelebb esőbe, így tud egyszerre kanyarodni két szemből érkező is az adott útra.

2023. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!