Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fellebbezhetek a bírság ellen?

Fellebbezhetek a bírság ellen?

Figyelt kérdés

Pénteki napon párommal a helyi kórházhoz mentünk terhességi UH-ra siettünk nagyon, mert a szerencsétlen kórháznak nincs egy normális parkolója mindig vadászni kell a helyet. Egy utcával lejjebb a kórháztól találtunk egy helyet. Vettem is sms-ben jegyet viszont az utca ellenkező végén volt az óra már csak 2 percünk volt kb oda érni hát mondom én már nem megyek visszafelé ahhoz az órához, azért is vettem SMS-ben. A 8202-es volt a telefonomba is bent (amúgy is mindig SMS-ben veszem a jegyet) és a 8201es zóna helyett, 8202-esbe vettem a jegyet. Nyilván nem direkt, egy feljebbi órán láttam, hogy 8202 gondoltam akkor minden szuper.

Nyilván mire 3 óra múlva ki értünk ott volt a piros csekk. Majdnem 5 ezer forint a bírság….. hogy lehet az, hogy látszott, hogy nem seggf*j vagyok és vettem jegyet! Csupán a zónát néztem el és ugyanannyival büntetnek meg, mint, aki egyáltalán nem vesz jegyet???

Ilyenkor lehet valamit tenni?

Konkrétan levont valami 1600 Ft környéki összeget az SMS parkolás plusz meg az 5ezer büntetés…



2023. okt. 17. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit szeretnél. Azt abszolút megértem, hogy igazságtalannak érzed, de itt elég fekete-fehér a történet. Ha vennél egy Pest megyei pályamatricát és megbüntetnének, mert GyMS-ben mentél a pályán, akkor is megpróbálnál fellebbezni? Nincs rá alapod. Valamit nem tudsz kiváltani valami teljesen mással. Oké hogy itt a számozásban csak egyetlen eltérés van, de ilyen szempontból most tök mindegy, hogy 8201 helyett 8202-t, vagy 3081-et ütöttél. Két teljesen különböző dolog, a kettőnek semmi köze egymáshoz, egyik nem váltja ki a másikat. Nem volt jegyed és kész.


Max tanácsot tudok adni a jövőre nézve: SMS helyett válts Simple alkalmazásra, nem tudsz vele rossz helyre jegyet venni, mert a GPS tudja, hogy pontosan hol vagy.

2023. okt. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hívd fel a parkolási társaságot! Ha ugyanahhoz a társasághoz tartozik mindkét óra, ugyanaz a dijszabás, akkor van rá esély, hogy elfogadják a másik zónában vett jegyedet.
2023. okt. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:
100%

Havonta vagy (évente?) egyszer lehet kérni, hogy vegyék figyelembe a szomszéd zónában parkolást. Valóban a parkolási társaság felhívásával érdemes kezdeni.

Bár a konkrét esetben a 8201 350/óra, a 8202 pedig 250/óra. Ez lehet gond.

2023. okt. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!