Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Accord 2.2 CTDI vagy...

Honda Accord 2.2 CTDI vagy Mitsubishi Lancer 2.0 DI-D?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy melyik jobb konstrukció, melyiket érne meg jobban megvenni. Kinézetre sokkal frissebbnek hat a Lancer, sportosabb is, de a motorja elvileg problémásabb konstrukció (VW csoportos 2.0 Pd). Az Accord régi nagy szerelem, de kissé öregnek hat már, valamint szinte kivétel nélkül rozsdálnak. Akinek esetleg volt mindkettő melyik lehet a jobb választás?

Amiket kinéztem az Accord na 310 van, a Lancerben 200.


Azért diesel, mert napi 40-40km-t megyek döntően országúton.



2023. okt. 20. 16:04
 1/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én nekem Audi A3-ban volt ez az "úristen" 2.0PDTDI motor és tökéletesen muzsikált vele, 240.000km-el úgy adtam el, hogy motorikusan sosem volt vele baj! Szóval, itt is a PD elemekkel volt mizéria, hogy Siemens vagy Bosch...


[link]


Ez ugyan egy Passatról szól, de motorilag egy kutya!


Szóval ezt leszámítva, egyáltalán nem egy betegágy motor, azért nem ajánlott többnyire, amit a cikk is ír, hogy sanszos, hogy a PD elem foglalkozós!

2023. okt. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én biztos a Hondát választanám, nekünk két Civic is volt ugyanezzel a motorral és egyikkel sem volt gond. Az egyik 300K környékén volt mikor eladtuk a másik pedig 220K környékén van most

Melyik Accord egyébként? 7. vagy 8. generációs?

2023. okt. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 7. generációs az Accord.
2023. okt. 21. 14:53
 4/6 anonim válasza:

Én is a Hondát mondanám!

Nekem egy 2003-as 7.gen.-es, 2.0 benzines accordom van 350xxxkm. Hát.. volt már skodám ilyen évjáratban és megkímélt volt, de mindenhol lógott a tetőkárpit, az ajtóról is hullot lefele stb. (ja és kevesebb km volt benne).


Én nagyon szeretem, kényelmes autó, megy is. Ez után is biztos, hogy Hondát veszek. Ja és a viágból kimennek. Vannak hahun 4-5 száz kilométerrel és még mindig mennek.

Kisebb, de nem egetverő javítások voltak rajta Pl.: klímahűtő, szervtartály csere, stab pálca, de ezek "filléres" tételek, és 20 éves autóról beszélünk, ilyen aptóságokat már megérdemel.


Nem beszélve arról, hogy nekem ez a "régi" formavilág sedánba iszonyatosan tetszik. Króm kilincsek, Króm díszléc az ablakok körül. Pofás kis autó.


Én úgy tudom, hogy ezek a maguk idejébe a luxuskategóri körül volt.


Egy valamire nagyon vigyázz, ha ilyen autót veszel!

Ha megvetted keress egy szerelőt és kérd meg, hogy nézze meg neked az alsó talpas gömbfejek állapotát, neme lóg, vagy az sem baj, ha kicserélteted gyárira vagy valami jó japán márkára, de olyan valakit keress aki tényleg ért is hozza.


Azért mondom ezt, mert ennek más a futóműve és a kereket csak az a gömbfej tartja és az hajlamos minden előjel nélkül kifordulni és ha az kifordul, akkor bizony fordul vele együtt a kerék is, úgyhogy ezen ne spróloj, amúgy én speciel ennyit tudok mondani róla ami "negatívum"!

2023. okt. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az előző vagyok!

Most látom, hogy írtad, hogy kivétel nélkül rozsdálnak.


Ezt nem jeleteném ki ilyen bátran. Ki lehet fogni olyat ami nem rozsdál. Az enyémen pl egy körömnyi kicsi rozsda jott elő nemrég a sárvédőn, elkezdett megpersenni a festék.


A küszöb meg ezeken le van műanyagozva, tehát vissza van fordítva egy műanyag. Mikor megvettem felemeltük, leszedtük a műanyagot és semmi rpzsda alatta. Úgyhogy van ebből is jó llapotú, csak az nem 1milla, hanem legalább 1.5-2.

2023. okt. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szívesen áldozok rá 2 milliót, ha nem rozsdál és az első szervíz alkalmával nem kell a kocsi árának felét rákölteni, de sajnos az eddigi tapasztalat nem ilyen. Dízelt keresek elsősorban.
2023. okt. 26. 21:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!