Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SCT olajszűrőt bele merjek...

SCT olajszűrőt bele merjek rakni az autómba?

Figyelt kérdés

Kicsit félek tőle, annyival olcsóbb mint a többi, hogy lehet gagyi és szar?

Pl. nem szűr rendesen a silány kialakítás miatt vagy ilyenek.

[link]


2023. okt. 21. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hát nyugodt szívvel kihagynám, valószínűleg kárt talán nem okoz, de egy elég alja márka pollen vagy szívó motor esetén levegő szűrőt vennék belőle. De a Mann 3000, jó legyen olcsóbb Filtron 1600 valamennyiért, Sofima 1300-körül.

De igazából Japanparts-os vagy Nipparts-ot is szívesebben beleraknám.

2023. okt. 21. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi Karcsi, ezt valóban én is inkább passzolom. Japanparts levegő- és pollenszűrőt illetve Nipparts olajszűrőt tervezek venni. Ezekről mi a véleményed? Vagy mindből Japanpartsot vegyek? Előre is köszi
2023. okt. 21. 03:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és olajból milyen márkát szoktál választani?
2023. okt. 21. 03:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Se a Nipparts és Japanpart szűrővel nem volt gondom.

Olajból meg leginkább az a lényeg, hogy megfeleljen a gyári előírásoknak. Én általában Total-t használok, de ha más a szimpatikus vedd nyugodtan. Sokan veszik ezt a Mannol-t amit szintén az forgalmazza aki az SCT szűrőt. Erre az olajra visszavezethető kenési problémát még nem láttam.

Ezzel azt akarom mondani, hogy a specifikáció, és a rendszeres csere a lényeg, nem a márka.

2023. okt. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olajszűrőből Mann vagy Hengst minőség alá sosem megyek. Találkoztam már kirepedt olcsó olajszűrővel. Pollen vagy légszűrőből jöhetnek a gagyibbak is. Olajból nekem is a Total Classic az alsó határ.
2023. okt. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5 Köszi válaszod, Nipparts elvileg gyári beszállítója valamelyik autógyártónak, gondolom akkor nem lehet olyan rossz.


[link]

2023. okt. 21. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!