Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw e46-ról e36-ra váltani?

Bmw e46-ról e36-ra váltani?

Figyelt kérdés
Van egy 320d touringom, amit imádok, de nem használom ki teljesen (picit sok a városi futkozás, viszont a motorbelsőben nincs 230 ezer km, mert kapott egy teljes motorgenerált már). Nagyon rég ültem e36-ban, de azóta is vonz maga a kocsi. Egy 316i-318i lenne a cél. Szerintetek megérné váltani? Komfortban mennyire különbözik a két autó?

2023. okt. 25. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ritka a jó állapotú e36 , nehéz lesz szerezned egyet. Ami jó az meg nem eladó.
2023. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Napi használósnak szerintem már nem. Ha megszokod a jót (már ha egy kombi stock e46 az), akkor egy generációt visszalépni fájó lesz kényelemben. És nem csak arra kell gondolni, hogy klíma meg elektromos ablak, hanem menetzaj, csörgő-zörgő műanyagok, kevésbé ergonomikus kezelés stb stb.

Ellenben, ha nem napi használós lenne, akkor e36 már igencsak tetszetős darab lenne. Feltéve persze, ha van rá 2 e46-nyi lóvé

2023. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lóvé az van, napi használósnak kéne akkor is. Bár a gyári sportfutómű hiányozna belőle. M packettes kizárt, csak a sima érdekelne belőle.
2023. okt. 25. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az E46 napi használatra sokkal kellemesebb autó. Nekem volt egy ideig mindkettő. Én az E36-ot jobban szeretem, de csak mint hobbiautó. A beltere sokkal kevésbé tartós, a futómű kényelmetlenebb, a minőségérzet gyengébb az E36-ban mint az E46-ban. Napi használatra biztos hogy nem váltanék.
2023. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
23-25i alá nem váltanék ezekből a modellekből, amit lehet is élvezni még az az erősebb motor plusz az alap 16-18i-ket nagyon lelakták már az olcsójánosok.
2023. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek megérné váltani?"


Csak mély szerelemből, amúgy nem.


"Komfortban mennyire különbözik a két autó?"

Attól függ, van a totál fapad klímamentes, meg van klímás, M packetes, stb. Csak nincs túl sok, ha a gyártási évet 1990 - 2000 közé állítom, a köbcentit 1900-ra, meg kipipálom a klímát, akkor kapok 54 találatot, amibe belóg E30 meg E46 is, meg a dízelek.


Teljesítményt tekintve, a legbikább az a 318is/ti, 140 lóerővel, aztán az alatt meg 99-115 lóerő között, modellévtől és motortól függően. A te 320d-d az 136 vagy 150 ló, szóval ha nem egy is/ti-t nézel, akkor teljesítményben mindenképp visszaesés lesz.


Szerintem az E46 eladási árából tudnál találni szép állapotú E36-ot, de ha te már végeztél motorgenerált az autódon, meg kell a klíma, netán kis teljesítmény is, hát nem tudom. Nagyon le fog szűkűlni a választék.


Én ezt csak szerelemből lépném meg, pláne egy motorgenerálozás után.

2023. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, marad az e46 :D pont most tudtam ülni egy e36-ban, komfortban tényleg lejjebb van szintben, úgyhogy marad a mostani.
2023. okt. 25. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!