Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan Almera 2000-2008, 1.5...

Nissan Almera 2000-2008, 1.5 benzin tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatotok az említett autóval? Hibalehetőségek, fogyasztás, időtállóság 2023-ban, stb. Megérhet párszázezer forintot?
2023. okt. 25. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Tipikus faék japán autó, ennek megfelelően semmi extrát nem tud semmilyen téren, viszont baromi tartós technika. Valóban egész jó áron lehet kapni a szebbeket is, mert az embereknek nem ez, hanem Toyota meg Honda jut eszébe elsőre ha megbízható régebbi japán autóról van szó. Pedig ez is az.


A szokásos 20 év körüli autókra jellemző probléma van: rohadnak.

Nehéz olyat találni amelyik még egyáltalán nem, de ha kifogsz egy olyat, akkor érdemes gondoskodni a védelemről, leszervizelni és ha jót vettél megbízható autód lesz még évekig.

2023. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Én mondjuk ott rontottam el, hogy amikor megvettem nem kapott rögtön egy utólagos alváz védelmet és nem garázsban tartottam. De azóta is meg van és napi használatban 340.000.ezer km-el. Vezérlést meg nem kellett cserélni. Az olajat már csípi, viszont megválni idővel majd a rozsda miatt kell majd sajnos. Megbízhatóságra egy szavam se lehet. Arra kell ügyelni, hogy minőségi alkatrész kerüljön bele. Pl a légtömegmérő bosch, az olyan 300ezernél fáradt el, de ugyan úgy bosch került bele. Egy hülye szerelő egyszer egy no name jeladót tett bele, az be is sz@rt 3hónap után. De az is cserélve delphire. Ja és bírja a rendszeres pályázást is óra szerinti 160-170el is, mivel már évek óta pályázok is vele, de egyébként vegyes használatban van. Valamint volt belőle full extrás is, board computerrel stb.


Ez volta csúcs

[link]


Itt meg némi leírás:

[link]

2023. okt. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tipikus japán autó, zabálja az olajat, ha nem volt megfelelő a karbantartás. Érdemes a széria elejéről választani N15, az még valóban japán minden téren és jobbak is. N16-ot inkább ne. Ha rozsda nincs és motorja jó, akkor jó autó tud lenni.
2023. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Milyen az autó alkatrész-ellátottság? Van hozzá minden?

2023. okt. 25. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Van és bontott is, egyedül lámpát nehéz találni ha megtöröd. Van egy ismerősöm aki N16-al oktat és már 500.000ezer km van benne neki. Volt már egy gyűrűzés neki, meg 90ezrenként cserélt váltó olajat. De tartós technika.
2023. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!