Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg nagyon ügyetlen...

Tényleg nagyon ügyetlen vagyok, vagy csak az oktatómnak magasak az elvárásai velem szemben? (B kategóriás jogosítvány)

Figyelt kérdés
Tanuló vezető vagyok és körülbelül a 10. óra környékén járunk az oktatómmal. Ezelőtt még sosem vezettem, mivel a családban senkinek nincs autója, tehát nem volt lehetőségem gyakorolni a tanuló vezetés előtt, ennek ellenére az oktatómmal nagyon keveset voltunk rutinpályán, mindössze első órán. Ott megmutatta az elindulást, a fékezést és a sebváltó kezelését. A második órán viszont már nekem kellett vezetni, és mivel még a járművet nem tudom magabiztosan kezelni, ezért a forgalomban nagyon sokat hibázok még most is. Olyan hibáim vannak mint pl: Nem mindig találom el, hogy mennyit kell fordítani a kormányon, hogy a megfelelő helyre menjen az autó, vagy hogy az elindulásnál a fogásponti kuplung után egy picit rángat az autó (nem mindig), a körforgalomban nehezen tudom megosztani a figyelmem, a fékerőt sem mindig találom el pontosan (vagy túl hamar vagy túl későn fékezem), illetve az autót nehezen tudom elhelyezni a térben (pl. nehezen tudom megítélni, hogy mennyire vagyok belül a sávon vagy éppen mennyire vagy közel a szegélyhez). Az oktatóm a legutóbbi órán olyan ideges lett rám, hogy elkezdett káromkodva beszélni, és utána már folyton csak kritizált, meg olyan megjegyzéseket hintet el a vezetés közben, ami arra utalt, hogy én alkalmatlan vagyok az autóvezetésre. A kérdésem az lenne főleg, hogy a 10. óra után ezek valóban olyan nagy mértékű hibának számítanak egy olyan embernél, aki előtte soha nem ült autóban, hogy az oktató kifakadjon magából? Mert, ha igen, akkor valóban nagyon össze kellene szednem magamat. Viszont szerintem, ha több időt töltöttünk volna a rutinpályán, és a járműkezelést készség szintre fejlesztettünk volna, akkor már a forgalomban is kevesebbet bakiznék én szerintem, mert sokszor azért hibázok a forgalomban, mert még a járművet nem tudom magabiztosan kezelni. Ti mit gondoltok? (elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett a leírás)
2023. okt. 26. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
En ejszaka gyakoroltam vezetni a tesco parkoloban. Ismeros kocsijaval.
2023. okt. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Éles helyzetben hamarabb megtanulod, mint rutin pályán.

Nincs értelme visszamenni a kezdetekhez.

2023. okt. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad ugy mond "nulláról" kezdve a 10 óra vezetés után nem lehetnek nagy elvárások, még kevés mindenhez a gyakorlat. Az oktatónak kellene ezt tolerálni és türelmesebbnek lenni! Ha úgy érzed hogy az oktatód továbbra is türelmetlen, keress valaki mást, aki nyugodtabb és segitőkészebb. Nem vagy te ügyetlen, egyszerűen ennyi idö alatt nem lehet ilyenformában többet elvárni.
2023. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Ja és nincsenek magas elvárásai. Vagy megtanulod, vagy nem. Kár azon görcsölni, hogy te vagy az ügyetlenebb. Csak csináld, gyakorolj és kész.
2023. okt. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Passz. Lehet az ő nézőpontjából több balesetközeli állapotot teremtettél, ami szerinted még okés, hisz nincs semmi gyakorlatod. Nekem akkor volt agyfalloszos az oktatóm, amikor nagyon nagy hülyeséget csináltam.


De persze sok a kiégett harcsa is az oktatók között, idegesek, egész nap diákokkal foglalkoznak, gondolom egyik értelmesebb mint a másik, úgy hogy megtudom érteni az ő oldalukat.


De szerintem sem kell leteremteni valakit 10 óra elteltével, hanem meg kell állni egy cigire és meg kell beszélni, mert ugye ezek is úgy magyaráznak hogy te közben 10 litert izzadsz menet közben, kb semmire nem figyelsz abból, amit mond.

2023. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
En kb a 20. Oran is osszevissza balfaszkodtam, a vizsgam is csak 3.ra sikerult. Azota 6 eve vezetek napi szinten baleset mentesen, szoval ne add fel, max valts oktatot, nem normalis az, hogy karomkodik es szidalmaz.
2023. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy veled kapcsolatban mi a helyzet, nem tudom, de hogy a oktató alkalmatlan, az biztos. Keress másikat, nem a káromkodásért fizetsz.
2023. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Bízom benne, hogy sok gyakorlással már szépen és biztonságosan fogok vezetni. Egyébként az oktató váltáson én is elgondolkoztam mostanában. Egyfelől megértem, hogy idegesítő érzés lehet neki, hogy valamit már sokszor elmond, én meg ennek ellenére mégis elrontom a dolgokat, másfelől viszont feszéjezve érzem magamat vezetés közben, mert tudom, hogy nem tudok neki megfelelni, mindig csak cseszeget. Amúgy szerintem nem is biztos, hogy rosszindulatból csinálja, lehet egyszerűen csak ilyen a habitusa neki. Minden esetre szerintem váltani fogok oktatót.
2023. okt. 26. 14:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Válts oktatót. Tökmimdegy, mennyire vagy béna, a káromkodás, beszólogatás akkor sem megengedett.


Az, hogy hibázol, teljesen normális. Majd 30-40-50 óra múlva már kevesebbet fogsz.

2023. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10 óra vezetésből még semmilyen következtetést nem lehet levonni, főleg, hogy előtte nem volt tapasztalatod. Az oktatód elég tahó lehet, és türelmetlen is. Szerintem, ha van rá lehetőséged válts, mert megkeserítheti az egész tanulási folyamatot. És ne őröld magad, 10 óra még semmi, még az előírt 30 óra is az, főleg mostanában mikor ennyi autó van az utakon.
2023. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!