Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen alacsony fenntartású...

Milyen alacsony fenntartású dízel autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

A félreértések és a felesleges kommentek végett: mindenképp dízelt keresek. Csak hosszútávú utakra használnám eleve, 2 település közt kb 80


70 km távilságra, és egyébként is friss jogsim van, benzinest sose vezettem, a kuplung használatát dízelen tanultam, benzinest magabiztosan nem tudnék még vezetni, így csak a dízel jöhet szóba minden szempontból. A vételárra tisztán 800 ezer forintot szánok, ezen túl a fenntartásra is tudok félretenni. Havi szinten 100 ezer forintot tudok félretenni autóra. Ebbe minden költséget értek, ennyit tudok havonta rászánni. Tankolás beleférne, mert havi

700 km-t menne az autó összesen max. Szóval a tankolást simán megoldom. Kis autót keresek, hétvégén kívül tényleg nem nagyon használnám. Mit ajánlanátok?



2023. okt. 29. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"és egyébként is friss jogsim van, benzinest sose vezettem, a kuplung használatát dízelen tanultam, benzinest magabiztosan nem tudnék még vezetni"


Max 1-2 ora gyakorlas, hogy ne fullaszd le elindulaskor, szoval ez ne legyen szempont. Egy masik dizelt is valoszinuleg szoknod kell majd az oktatod autoja utan.

2023. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Először is, meg kell tanulni vezetni. Azért valamilyen autót venni, mert nem tudsz kuplungot kezelni baromság.

Egyébként erre jó a dízel, de a keret és a havi keret is elég vékony. Ennyiért dízel Corsa, Polo, Fabia, Ibiza jöhet szóba, de azok is öregek lesznek, költeni folyamatosan kell majd rá. Viszont tankolásra majdnem elmegy a havi keret fele.

2023. okt. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"Viszont tankolásra majdnem elmegy a havi keret fele."


Te nem tudsz számolni? Számoljunk 700 ft-os dízel árral. Mondjuk egy Peugeot 206 1,4 hdi fogyaszt tegyük fel 7 litert 100-on. Tegyük fel, hogy 100 km-es távot megyek oda és vissza havi 4x, vagyis egy út 200 km, összesen 800 km egy hónapban. Az 7×700×8= 39 200 ft egy hónapban, és ez erősen felül van számolva, mert valójában nem megyek 800 km-t, csak max 6-700-at, és az a 7 literes fogyasztás is inkább 6.


Azért nem hiszem, hogy átlag proli havi 100 ezret csak az autóra félretesz. És szervizelni se havonta kell egy autót. És ha teszem azt, évente 3x kellene szervizelnem, és az üzemanyagot kivonom, és akkor is havi 60 ezer ft alsóhangon félremegy a kocsira, akkor 4 havonta 240 ezer ft-om van. Ennyiből azért egy ilyen autóba kb egyszerre az összes kopóalkatrészt kicserélem, és éves szinten marad annyi pénz, hogy mindig valami váratlan kiadásra jusson. Ha csak 60 ezrem van tisztán szervízre havonta, az éves szinten 720 ezer ft. Már nem azért, de egy régebbi BMW sem hiszem, hogy évente a tiszta szervíz költséggel 720 ezer forintot elvisz. Szeretek amúgy gyk-ra kérdést kiírni. Ennek általában mindig az a vége, hogy havi 2 millió ft fizetés kell egy 20 éves swiftre is. 🤡

2023. okt. 29. 17:39
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Pedig hidd el, hogy lesz baja.

És ha nem magadnak szereled akkor rohadt drága lesz minden egyes szerelés rajta.

Biztosítás? Lesz vagy 100e egy évre.

Gumik? Ritkán adnak el olcsó autót új gumikkal. Vagy már kuka a gumi rajta vagy pár év és kuka lesz.

1 nyári szett 100e ft, téli szintén 100e ft.

2023. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy valóban létezik alacsony fenntartású régi dízel csak nem ennyi pénzért.


Nekem is öreg dízelem van és már évek óta nem kellett rá költeni de könnyebb lenne felsorolni, hogy mit nem cseréltem/javítottam rajta, hogy költségmentes legyen 😀

2023. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Biztosítás? Lesz vagy 100e egy évre."


Az nincs benne ebbe a költségbe, amit félretennék.


"Gumik? Ritkán adnak el olcsó autót új gumikkal. Vagy már kuka a gumi rajta vagy pár év és kuka lesz."


Jó, de gumit nem kell évente 2x venni, veszek egy szett nyárit, meg egy szett télit, és mind a kettő kihúz 3 szezont is bőven. Kb 3 évente ha kell cserélni, ismerőseim, akiket kérdeztem 5 évente cserélik kb, és akkor is úgy, hogy még elfogadható állapotú.

2023. okt. 29. 19:34
 7/15 anonim ***** válasza:

#3: Tehát kiszámoltad, hogy 40%, de engem nézel hülyének, hogy azt írom "majdnem elmegy a havi keret fele." :D

Az a baj, hogy azt hiszed, hogy a költségek úgy jönnek, hogy neked be van tervezve a havi 50-60k. Fél évet spórolsz egy szervízre. Egy garnitúra gumi szintén hónapok, a második garnitúra megint. Ha van egy fékjavítás vagy egy szimpla műszaki hiba, akkor máris hónapokkal tolódik a következő javítás/karbantartás. Amivel nem lenne gond, ha egy új autód lenne, aminél tudod, hogy a fenti futással mikor kell majd visszavinned a márkaszervízbe és így évekre előre megvan a költségvetésed. Sajnos egy filléres használt autó nem ilyen.


#2

2023. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Egy garnitúra gumi szintén hónapok,"


Milyen hónapok? 🤡


Az összes ismerősöm évi 15 ezer km-eket használva is 5 évente cserél egy garnitúrát.


Tényleg mindjárt az jön ki, hogy egy sz.ros 206-os vagy egy Swift kaliberű autóra is éve szinten 2 milliót elszervizelnek. 😂


Ismerősöm meg a 18 éves dízel Audijára 2 év alatt egy nagyszervízzel költött vagy 180 ezret úgy hogy kicseréltek elég sok mindent.

2023. okt. 30. 06:08
 9/15 A kérdező kommentje:

Meg egyébként ez a keret nem azt jelenti, hogy ennyim van, ezen felül éhen halnék, csak ennyit vagyok hajlandó rászánni. Nyilván váratlan kiadást is fedeznék, de azért ne mondja senki, hogy egy fapados sz.rt évi 720 ezerből nem lehet leszervizelni. Ilyenkor mindenki úgy elkezd számolni, meg sorolni a tételeket, mintha ezeket törvényszerűen mindig minden kéthavonta cserélni kellene. Féket is beleteszel, az autó pályafutása alatt többet lehet hozzá se nyúlsz.


"Tehát kiszámoltad, hogy 40%, de engem nézel hülyének, hogy azt írom "majdnem elmegy a havi keret fele"


És am igen, h.lye vagy, mert erősen felülszámolt km és fogyasztással is csak 40%. Neked lehet hogy 30% is majdnem a fele, ki tudja te mit hogy értelmezel.

2023. okt. 30. 06:24
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

#8: Igen, elmegy 5 évet, de hogy elmenjen 5 évet az a gumi, azt meg kell venned most, ahogy tavasszal meg kell venned a második garnitúrát is. Továbbra sem érted, hogy nem csak egyetlen haver egyetlen bemondott számából kell elosztanod a költséget 5 évre és megvagy.


Egyébként minek kérdés, ha mindenki hülye és te már tudod mi a jó? Vegyed, aztán kuporgass, ha neked így jobb. Csak akkor facebook postot kell írni és számolni a like-okat, nem pedig érdemi kérdésnek álcázott önigazolással spammelni itt.

2023. okt. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!