Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Uj autotokon mikor kezdtetek...

GuestUser kérdése:

Uj autotokon mikor kezdtetek hallani az elso zorgest, nyikorgast?

Figyelt kérdés
Hello, Hany eves illetve hany futott km utan kezdodtek az elso zavaro vagy nem zavaro hangok akar karosszeria akar kerekek felol?

2023. okt. 29. 16:37
 1/8 grafno ***** válasza:
Szerintem 8eves korig nem volt semmi komoly csak esetleg a fék nyikorgott/kb80e km/.
2023. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előző autóm 18 évesen és 300e km-en túl sem zörög. A mostani (ugyanaz a márka, de a spórolás nagyon érződik, meg elég hánytatott is lett a márka sorsa) már az első úton hazafelé is zörgött, 0 naposan és 5 km-rel az órájában. A beltérben rezonál, nyöszörög valami itt-ott. Márkaszerviz szerint ez ilyen, szokjam meg, nem tudnak vele mit csinálni.

A félreértések elkerüléséért: nem a futómű kopog és a dízelmotorból is alig hallani valamit. Autópályán 130-140-es tempónál is simán lehet normál beszédhangon beszélgetni, nem kell kiabálni. Alig jön be menetzaj. A 2200-as fordulaton duruzsoló motor sem zavaró egyáltalán. Inkább a beltérben használt műanyagok, összeszerelés és ezeknek a zajcsillapítása, amin spóroltak és elég silány lett.

2023. okt. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor kiálltam a szalonból

Lada Vesta

2023. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Közben olvasom, hogy valaki írta a féknyikorgást. Igen, ez nálam is jellemző volt. Februárban vettem át az autót. Márciusban jeleztem, hogy nagyon zavaró, hogy minden fékezéskor hangosan csikorog az autó, mint valami régi Wartburg. Szeptemberre (!!!) adtak időpontot, hogy akkor tudják megnézni. Megnézték, semmi hibát nem találtak. Állításuk szerint kemény a fékbetét, azért ilyen. Szokjam meg, vagy 150.000-ért ki tudják cserélni mind a négy keréknél puhább utángyártottra. Nem garanciális a probléma.
2023. okt. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A fékek nekem is kb ket hetes koraban elkezdtek sipolni, de pont nem fekezeskor hanem elindulast koveto lassu haladaskor mint egy lovas szeker, erdekes modon az egy eves szerviz soran megallapitottak hogy 90%on vannak a fekek es szabalyosan kopnak, igy nem foglalkoztam ezzel tovabb, nem is mindig jon elo
2023. okt. 29. 17:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Ami inkabb erdekes hogy ha becsapom az ajtot a vezeto oldalon vagy ha "behuppanok" akkor zorren valami talan hovedo lemeez erhet bele valamibe nem tudom...
2023. okt. 29. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, még egy eszembe jutott! (#2,4 vagyok.)

A vezető ülés minden kuplungoláskor hangosan nyekereg. Pedig nem vagyok 120 kg. Ami érdekes, hogy ha előre-hátra megmozgatom az ülést, akkor kb 8-10 kuplungolásig abbahagyja. Aztán kezdi megint. Nagyon idegesítő, főleg városi dugóban történő araszoláskor. 0 km-esen is már ilyen volt.

2023. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 éves Kia Ceed,nem nyikorog 109 ezer km után sem.
2023. okt. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!