Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel easytronic váltó...mi...

Opel easytronic váltó...mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy Opel Meriva A easytronic típusú, 2005-ös évjáratú autóm. Tavasszal volt szervízben, az automata váltóját újították fel. Sajnos, azóta többször is vissza kellett vinnem az autót, mert még mindig előfordul a probléma. Ami a kövezkező: a váltó nem vált fel magától, nekem kell manuálisan. Amit tapasztaltam, hogy ez mikor fordul csak elő. Csak reggel és esős időben ... Nyáron semmi baja nem volt, váltott szépen magától. Egyetlenegy alkalommal volt csak baja csak, amikor volt egy hirtelen lehűlés, és akkor reggel nem váltott magától. Aztán most hogy itt az ősz, bejött a rossz idő, megint kezdődnek a problémák. Ami furcsa az egészben, hogy ez a probléma csak a reggeli első elinduláskor jelentkezik. Szóval, ha reggel korán indulnék, akkor nem működik az automata váltó, manuálisan lehet csak váltani...aztán, ha pl. a munkából már jövök haza, akkor már semmi baja...illetve, ha napközben van az első utunk, akkor sincs probléma.

A szervízben sem értik, mi lehet ez. Utoljára kariblálást végeztek rajta. De a baj nem szűnt meg.

Tapasztalt már vki ilyen problémát az autóján? Tudna valaki tanácsot adni nekem?



#váltóhiba #easytronic #Opel Meriva A
2023. okt. 30. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
EZ egy kis kontakt hiba, nem váltó baj.
2023. okt. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is kontakthiba a váltóelektronikában, hidegben és mikor víz kerül bele nincs érintkezés.
2023. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jellemző hibája ezeknek a vezérlőelektronika megkergülése. Pont ezért bontóban is sajnos hiánycikk.
2023. okt. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!