Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó esetén miért drágább...

Új autó esetén miért drágább jelentősen (600k-1M ft) ugyanaz a felszereltség, de automata váltóval?

Figyelt kérdés
Tudok manuális váltós autót is vezetni, de én személy szerint egyáltalán nem szeretem. Az a lényeg számomra, hogy biztonságosan eljussak A-ból B-be, és a váltogatásra figyelés egy bizonyos százalékot elvesz az útra koncentrálásból, dugóban meg egyáltalán nem jó buli kuplungolgatni. Olvasom sok facebookos komment-szekcióban, hogy irigykednek ránk, európaiakra hogy itt manuális váltós autók vannak. Hát, én egyáltalán nem irigykedem "magunkra"...

2023. okt. 31. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Egyrészt maga az automata váltó sokkal bonyolultabb, összetettebb szerkezet, nyilván sokkal több ekerül a gyártása, másrészt az automata váltó még sok európai szemében "extra", azért kérhetnek érte több pénzt. Személyes véleményem, hogy akinek az az igazi "autózás", amikor egy vasrudat rángat fogaskerekekel a végén egy olajos dobozban, az még nem vezetett igazi, finom automata váltós kocsit. Nekem az van, soha többé kézi.
2023. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
És most fog megindulni az örök automata-kézi szópárbaj, s amiben főleg azok kardoskodnak majd a kézi mellett, akiknek nem volt automatájuk. Akiknek van, azok tudják, hogy egy automata váltó sokkal többet tud, mint az automata váltás. A gázpedál játékával rengeteg mindent tudsz vele csinálni, képes akár 3-4 fokozatot visszadobni előzéskor, vagy csendben krúzolni, télen csúszás nélkül elindulni, stb. Ezen felül kíméli a kocsit, nem rángatja szét a féltengelycsúklót, nem tudsz véletlenül leugrani a kuplungról (motorbak szakadás), s persze baromi kényelmes. Mivel nem kell a kezed vezetés közben a váltáshoz, sok minden mást tudsz vele csinálni, enni, barátnőd combját simogatni, stb. Ráadásul egy modern automata már nem fogyaszt többet, mint a kézi. Igen, ha elromlik drága, de a kéziváltósnál is kell kuplungot, kettős tömegűt cseréltetni, vagyis majdnem egál.
2023. okt. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert drágábban lehet eladni.
2023. okt. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, meg is jelentek az "aki nem szeret váltani, nem Autós" értékelők. xD A 76%-os értékelő vagyok én.
2023. okt. 31. 10:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Most lényegében az a kérdés, hogy miért drágább az automata váltó a manuálisnál?

Ha fordítva lenne, inkább az lenne a furcsa.

2023. okt. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert bonyolultabb/több alkarész, így logikus hogy drágább. Bár az én autóm manuális, nekem viszont semmi hátrányom nincs ha valaki nem az szereti, bár ha automata akkor beszélhetünk motorokról is. Például városban biztos vagyok benne hogy nagyon jó. Most nyáron robogóval jártam és oda tökéletes. Úgy is csak mész megállsz, autókat kerülgetsz, szűk helyekre mész be stb. De a krosszmotorozás manuális váltás nélkül hát érdekes lenne.....
2023. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!