Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől vàltozhat meg a motor...

Mitől vàltozhat meg a motor hangja alapjàraton?

Figyelt kérdés
1.9cdti motorról lenne szó. nemrég vettem, nem volt semmi gond vele. egyszer kicsit meghajtottuk, 1-esből, de be volt màr melegedve bőven. utàna már amikor mentem haza mint ha hallottam volna egy kis fura hangot. azóta azt tapasztalom, mint ha indîtásnál is nagyobb hangja lenne, és az alapjárat is hangosabb lenne, és menet közben is hangosabb a motor. tudomásom szerint 1 tömegű lendkerék van benne, de az eladó is îgy mondta hogy tudomàsa szerint. nem is tűnt fel, mert nem rezonàlt be alapjáraton és alacsony fordulaton sem, mint a többi egytömegűvel szerelt. és most jobban rezonál alapjáraton, picit zörög a műszerfal. úgy is viszem szerelőhöz, csak sajnos vàrni kell rà, ès addig kíváncsi vagyok valakinek van e ötlete
2023. nov. 5. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha hangosabb, akkor valószínűleg kipufogó.

Bár az lehet a hideg miatt is, hogy hangosabb.

Milyen fura hang? Kopogás, ciripelés, súrlódás, fütyülés?

Az információ kevés, ha több lenne, akkor sem lehetne távolról pontosan megállapítani. Lehet ezer+1 féle oka, motortartók faradasa, váltó, de az is lehet egy filléres tömítés

2023. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kipufogót azért mondtam, mert múltkor kifujást is írtál.
2023. nov. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jelenleg amit tapasztalok, hogy ha alapjàraton ketyeg egyhelyben, akkor nèha ilyen súrlódó hangot ad ki. szóval ketyeg szépen, nem indgadozik az alapjàrat, aztàn egyszer csak mint ha valami alkatrészek összeérnének, ilyen súrlódó hang, majd abbahagyja megint ketyeg tovàbb, majd megint kiadja ezt a hangot. és szerintem ezt hallhattam menet közben is. annyi hogy mint ha jobban rezonàlna alapjáraton meg menet közben is
2023. nov. 5. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonlót már láttam 2.0 dci motoroknál, de semmitől sem múlt el 😀 alapjáraton néha belekezd utána abbahagyja.

Tudom miről beszélsz, de nem kell vele foglalkozni.

Az egyik motorban amit így láttam 440e km, másikban 406e km

2023. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ebben 280 ezer van. engem azért zavar, mert eddig nem csinálta, és jó lenne tudni hogy miért csinálja
2023. nov. 5. 22:30
 6/6 anonim ***** válasza:
EGR nyit-zár?
2023. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!