Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek Honda vagy a VW a...

Szerintetek Honda vagy a VW a jobb?

Figyelt kérdés

2 kiszemelt autóm van:

Honda Civic 6.gen 1.5 benzin Is 114hp

Másik:

Volkswagen Passat B5.5 1.9 tdi

131hp

A kérdés a következő lenne, melyik a jobb? A szempontok:

Megbízhatóság

Fogyasztás

Költségek

Mik a típushibáik

Eddigi tapasztalataim, hogy a hondába jó a fogyasztás, de szeret rozsdásodni a kasztni, szeret beázni mindenhol, és elég gyakran kell vinni szerelőhöz

A passat pedig megbízhatóbb de a kettős tömegű lendkerék nagyon drága bele, meg drágábak az alkatrészek, de kényelmesebb és felszereltebb

Nemtudom melyiket válasszam



2023. nov. 6. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

A Honda-t sem kell egyfolytában szervizbe vinni, nem tudom, ezt hol hallottad.

A Honda valóban kicsit hajlamosabb a rozsdára, de motorikusan agyonüthetetlen.

A TDI sem rossz motor, de drágább lesz a szerviz, ha valami tönkremegy benne, illetve nehezebb találni nem "csatacsipszelt" példányt.

A formavilág pedig teljesen szubjektív.

Én a Civic-et venném.

2023. nov. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy kategória, mindkettő korrekt autó, de alapvetően teljesen más jellegű használatra 🤔
2023. nov. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es fölvetése nagy igazságot tartalmaz.


Én erre azt mondanám, hogy az én autóvezetési szokásaimhoz benzines autó való, tehát el van döntve a kérdés.

De az igazság az, hogy a japán autókat lényegesen többre tartom, mint a németeket. Vagyis ez is a Honda mellett szólna.

A Honda sem annyira rozsdásodik, mint ahogy lefested. Amikor megveszed, ne legyen rozsdás, utána meg lehetőleg garázsban álljon.

2023. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nagyon nem egy méret a két kocsi, így elve érdekes a párosítás!


A szívóbenzin 1.5-ös motor nem lesz egy erőgép, az 1.9TDI eleve kicsit több lóerő meg a turbó miatt, sokkal bivalybbnak fog tűnni a húzása, még ha ez sem egy versenyló! Amit viszont írtak korább az 1.9TDI sajnos a hülyegyerekek játszótere lett, szóval, sok a kókányolt "csipszes" példány!


Ha nem mész nagy távokat folyamatosan felesleges a dízel!


Egyébként szintén ahogy fentebb írták, mindkét autó jó választás lehet, persze ilyen korú autónál orákulum kell, hogy mi a jobb vétel!

2023. nov. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemregiben (a felhasznalási modot kivéve) ugyan abban a cipő jartam mint te kerdező. Szemeztem az Accordokkal, mivel volt egy kettővel korábbi és az engem meggyőzött.

Viszont a nagy fitasteljesítmeny es 4 millas ár nekem sok volt, ráadásul igencsak igényes a futóműve, erre szinte biztos fogsz költeni, ha bevállalod. En nem vállaltam be. Atmentem a Toyota vonalra. Azért az tenyleg más kávéház, sosem lesz olyan sportos, sofőrcentrikus élmény.

2023. nov. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Városban is sokan használnak diselt, elmennek 6-700k km-,t ha meg van becsülve,a honda meg szinte mind eszi az olajat, meg eldurranna fűtőradiátor 120 bele

Kormánymű meg 150- van felfele

Nem olyan olcsó az sem.... Csak mindig szerelőhöz kell vinni mindig előjön valami+ olyan a futóműve mint a tesco bevasarlo kocsinak és angol mint rover és mg meg társai semmi köze japánhoz Hondákról sokat tudok, inkább a passat érdekelne, mik a hibái? Megbízható?

2023. nov. 7. 12:51
 7/10 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Ha ennyire rossz véleménnyel vagy a Honda-ról nem értem a kérdést!


Akkor Passat! Igazából maga kategóriájában egyik sem egy rossz autó!

2023. nov. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem vélemények sajnos, tapasztalatok.... tesóm vett egy honda civicet amilyet írtam, és kb 1 milliót költött rá, de mindig jön elő valami baja, állandóan a szereplőnél van, a komplett futómű fel lett újítva,komplett motorfelújjítás is volt, de minden hónapban olyan 50-100 ezreket kell költeni rá beázik, kopog, pattog az úton, annyi hogy szóta mióta meg lett csinálva megbízhatóbb, de tetszik benne hogy sportos 140le körül van 1.6 swap van rajta, hengerenkénti leömlő fel lett programozva, a tdi-ket lehet kergetni vele 😃 de nekem a passat valahogy jobban adja, szebb, jobban felszerelt jobb a futómű, kényelmesebb, csak nemtudom azt, hogy milyenek a passatok, mennyire megbízható milyen szervizigenye van... Tudom ez sok mindentől függ, de hátha van itt valaki aki benne van a passatokba és tudna róluk mondani hideget meleget.... 🙂
2023. nov. 7. 19:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, a Passatra is el tudod locsolni azt a pénzt, ami a Civic-re menne, sőt...
2023. nov. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom mi volt annak a Civicnek az előélete, de zorall. Ennyire nem bajos egy normálisan karbantartott széria civic. A 140le miatt gondolom, h 1.8 benzin. 2009-es frissítés után jók azok!

A Passat az más. A hülyegyerekek randalíroznak vele csúnyán, de igazából nyugodt utazóautó. Sokkal több myűge van általában, bár nem igazán foglalkoznak velw. Ez leviszi a szakadékba az amúgy nem fwltétlen rossz kocsit...

Ha biztosra akarsz menni, akkor vegyél havi buszbérletet!

2023. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!