Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan láthatnám az olajhőfoko...

Hogyan láthatnám az olajhőfokot és mennyi idő csúszással melegszik be az olaj a hűtőfolyadékhoz képest?

Figyelt kérdés

Nem tudom tettek-e ebbe olajhőfok érzékelőt, vagy sem. Arra gondolok a diagnosztikai programok (Autocom esetleg más), amiket látok ilyen-olyan műsorokban azokkal megnézve az autót OBD csatlakozón látszódna-e a hőmérséklet. Akár telefonos program is érdekel OBD-vel együtt, bár ezek gondolom sokkal kevesebbet tudnak és jelenítenek meg, mint egy Autocom például.


Erről a motorról van szó:


[link]



#mérő #olajhőfok #diagnosztikai program
nov. 8. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
8perc különbséggel már az olaj is üzemmeleg lehet.
nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. AZ nem igaz, mert 6.5 perc múlva annyi.

De mit akarsz te azzal hogy annyira látni akarod?

Pont úgy van az megcsinálva hogy jó, a víz hőfokból már sejtheted hogy hogyan áll.

nov. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ne vicceljétek el srácok! Több komolysággal, ha kérhetem. Most akkor értetek hozzá, vagy sem?
nov. 8. 09:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van benne olajhőmérséklet szenzor, akkor szerintem a leggagyibb bluetooth-os cucc is kiolvassa.

Ha nincs, akkor valamilyen utólagos szenzort kell beszerelni.

Kérdés, hogy van-e értelme ezzel kínlodni.

nov. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szokták az olajhőfokot méretni az átlag autókban, csak a nagyobb teljesítményű sportkocsikban, mert oda gyárilag tesznek is műszert, de lehet még ott sincs a vezérlőbe bevezetve a jel. Egyedül egy sportmotor tesztnél láttam, hogy amíg nem üzemmeleg a motor, addig nem engedi max fordulatig forgatni.

Ha szeretnéd figyelni, Akkor neked kell erre megoldást kiépíteni. Létezik olyan közdarab, amit az olajszűrő alá teszel fel, és egy vagy két csatlakozási lehetőség van rajta, egyik az olajhőfoknak a másik a nyomásnak.

[link]

nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Mit gondolsz egy ilyen eszköz, mennyire pontos számokat adhat?
nov. 9. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Mivel ez csak egy adapter, így a pontosság a hozzá kapcsolt eszközön múlik,hogy milyen műszert veszel hozzá.
nov. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!