Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó nyomásszabályzó szelepet...

Turbó nyomásszabályzó szelepet ki tudom iktatni ?

Figyelt kérdés

Szóval a félre értések végett tisztáznám először is, hogy miről is van szó.

Az alany egy golf 3 1.9 tdi 1z forgalomba nincs.

Az interneten mindenféle “sufni tuningot” látni jelentős lóerőket ígérgetve úgy döntöttünk kipróbáljuk, hogy bizonyos határig meddig lehet illetve érnek-e valamit ezek a beavatkozások ezek után egy teljesítmény mérést is csinálunk, hogy lett-e változás ha igen milyen irányba. Eddig eljutottunk odáig, hogy be lett kötve az a híres evry mod ugye potméterrel adagoljuk a “kaját” ezt addig tekertük amíg még stabilan jár a motor nem rázkódik de azért látni, hogy kapja mivel a korom az több lett. Aztán jött az, hogy a gázolaj már több akkor kéne még egy kis nyomás a turbo egy belső wastegate szelepes és van egy mágnes szelep.

A turbotol jön egy vákumcső rá megy a mágnes szelepre és onnan megy tovább a wastegate szelepre.

Mivel mindennek a legegyszerübb módját és nagyából laikus szemmel próbáltuk nézni így nem magán a wastegate szelepen tekertünk pár menetet hanem egy T ágú elosztót iktattunk be a mágnes szelep és a wastegate közé ezáltal a turbo nyomás több lett és a korom is kevesebb. Akkor menjünk egy teszt kört (magán úton forgalomtól elzárt területen) meglepetésre az auto jelentősen fürgébb lett viszont 3 ezer felett be tilt akkor gyujtas le fel és ismét megy. Erre van még valami “házi megoldás” hogy tudjunk mérni egyet. A wastegate szelep is kinyit rendesen csak kicsit később szóval csak annyi van hogy érzékeli, hogy nagyobb a töltő nyomás erre ki találtak valami trükköt, már esetleg vagy ez mar igy nem megoldható.



nov. 13. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

1. nem tudod

2. hagyd békén szerencsétlen motort, nem így működik hogy lehúzok egy csövet és hirtelen összes lóerő...

nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Ja, az evrymod meg ki fogja nyírni rövidesen az adagolót, hajrá
nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értő olvasás nulla.

Első válaszoló azt valóban nem tudom mivel eféle “mókolást” nem csináltam sosem. Szeretem ezt az oldalt mert akárhogyan teszi fel az ember a kérdést mindig egy 17 éves tejfölös szájú kölyköt látnak mögötte. Mint a kérdésből is kiderült az autónak mindegy mivel már nincs forgalomba és nem is lesz.

nov. 14. 20:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Éppen ezt próbálnánk bizonyítani, hogy semmi értelme ezeknek az átalakításoknak de egyből ugassatok szánalmas…
nov. 14. 20:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!