Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a kocsinak?...

Mi baja lehet a kocsinak? Drága lesz a javíttatás?

Figyelt kérdés

Audi A4 (2014)

Erős égett olaj/üzemanyag szag van az utastérben indulás után kb 5 perccel.

A motortérben nem látok semmi olajat, teljesen száraz az egész, viszont bűzlik az autó. A hűtővíz is hamar felmelegszik, 5 perc után 70 fokot mutat, a motor ventillátor is rögtön beindul.



#autó #Audi #Audi A4 #Égett motorolaj #Motorolaj, utastér
nov. 16. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
2 milla
nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

És hogyan is néz ki a kiegyenlítőtartály?

Szép, szagtalan, egészséges?

Van benn hűtőviz?

nov. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Benzin? Esetleg dízel? És most akkor égett olajszag vagy üzemanyagszag? Mert közel sem ugyanolyan.
nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Dízel, égett olaj szag.

Van benne hűtővíz, két évente viszem nagyszervízre.

A kiegyenlítő tartály nem büdös.

nov. 16. 20:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha égett olajszag van, akkor ne is a kiegyenlítőnél keresd a hibát. Tömítéseknél biztos hogy nem folyik? Olajcserénél nem lett mellé öntve? Pedig ahol szag van ott égett olaj is van valahol az hétszentség.
nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
szerintem jobban jártok ha a kukába gurítjátok azt a szart
nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Motortérbe inkább alulról próbálj nézelődni, aknából mondjuk. Egyszer én is így jártam égett olajszagot éreztem, motortérbe felülről benéztem amennyire tudtam sehol semmi, lövésem nem volt mi a gond. Aztán haver kölcsönadta a rámpáját hogy normálisan alá tudjak nézni és amikor benéztem az olajteknő egyik részén csepegett az olaj rá a kipufogócsőre és már lehetett látni rajta az odaszáradt égett olajat és arra ment rá a friss és az égett rá folyamatosan meg volt szaga rendesen. Akkor jött az a rész hogy kipufogó le, olaj le, teknő le, rendeltem új tömítést, motorolajat, mindent ami kellett. Kipufogón a ráégett olajat lepucoltam és alul mindent ahol még láttam némi olajat amennyire csak tudtam. Kicseréltem a tömítést felrakta, beleöntöttem az új olajat, visszaraktam a kipufogót meg úgy mindent a helyére, és megszűnt a szag gyakorlatilag teljesen.

De nem biztos hogy nálad ez a gond, mert lehet sok más is, de én arra gyanakszom első körben hogy valahogy olaj kerül egy forró felületre és szépen ráég és annak a füstjét érzed.

nov. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor szokott ilyen szag lenni ha leomlore, katalizatorra csopog a motorolaj.

Pontosan melyik motor?


Nem kell amugy parazni, nem lesz ez olyan draga.

nov. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elvittem szerelőhöz, alul felül megnézték, de nem találnak semmit. Azt mondták a kocsi tökéletes állapotban van, nem csöpög semmi. Valószínűleg eldugott helyen megrepedt valami.
nov. 20. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!