Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyivel rosszabb az Auchan-o...

Mennyivel rosszabb az Auchan-os üzemanyag, mint a MOL-os?

Figyelt kérdés
2023. nov. 18. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2023. nov. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmivel.
2023. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

kb 40 forintal kevesebbet ér:)


Elég sokat meg sporolok vele, mivel mindig ott tankolok

nov. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer tankoltam már ott, mivel a legközelebbi Auchan kút is 200 km-re van tőlem. Nem vettem észre semmi különöset. Nem lett -80 lóerő, nem nőtt literekkel a fogyasztás és nem is esett szét a motor. Ha ilyen helyen laknék, valószínű rendszeresen tankolnék ott.
nov. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az üzemanyag minőségével nincsen semmi baj. Mással viszont sajnos igen.


Auchan kúton tankoltam néha, akkor fejeztem be végleg amikor a töltőpisztolyból szivárgott a benzin tankolás közben. Azt vettem észre hogy elkezd nedves lenni a zoknim, lenéztem és láttam hogy a töltőpisztolyból folyik. A földön lévő tócsa mérete alapján nem csak én jártam így.



Nekem nem ér meg néhány száz forintnyi spórolást az, hogy szivárgó töltőpisztolyra kell figyelnem és friss benzintócsákat kell kerülgetnem tankolás közben. A MOL és OMV benzinkutakon ilyennel még sose találkoztam. A fizetés folyamata is lassú, egy kassza üzemel és hosszú a sor az Auchan benzinkúton.



OMV és MOL párti vagyok. A Shell a környéken lepukkant és nagyon bunkók az alkalmazottak. Orlenről csak rosszat hallottam, oda nem mennék.

nov. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanaz mint a MOL-é sőt Magyarországon az összes kút a MOL-tól vásárol, OMV-k közt van néhány akik Osztrák anyagot vesznek, de köztük sem mindegyik és inkább a Dunától Nyugatabbra lévőkre jellemző ez.

Egyébként kutanként egyedül az adalékokban lehet némi eltérés, de kemény jogszabály írja elő hogy mennyivel térhet el az előírástól tehát mindegyiknek meg kell felelnie egy adott szintnek, és ezt ellenőrzik ám.

Én tankoltam már Auchan kúton, Orlenbe is egyiknél sem tapasztaltam semmi szokatlant, az autó ugyanúgy normálisan működött a fogyasztás sem ugrott az egekbe, nem éreztem azt hogy gyengébb lenne, semmit.


Egyedül a dízeles autómnál vettem észre olyat amikor szinte üres tankkal begurultam egy Auchan kútra megtankoltam kb félig gázolajjal, elindultam és kb 4-5 km után tűnt fel mint ha lomhább lenne az autó és a hidegindítás volt nehézkesebb +3 fokban, de ennyi. Azt kijártam belőle tankoltam rá normál gázolajat egy OMV-nél és utána pár km után vettem észre némi javulást, ami abban nyilvánult meg hogy finomabban járt az autó.

nov. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Egyedül a dízeles autómnál vettem észre olyat amikor szinte üres tankkal begurultam egy Auchan kútra megtankoltam kb félig gázolajjal, elindultam és kb 4-5 km után tűnt fel mint ha lomhább lenne az autó és a hidegindítás volt nehézkesebb +3 fokban, de ennyi. "

Autófüggő, hogy mi érzékeny a rosszabb minőségű üzemanyagra és mi nem. A dízelmotorok sokkal hajlamosabbak megérezni a gyengébb minőségű üzemanyagot. Elég vicces hogy a gyenge minőségű üzemanyag ugyanúgy megfelel a szabványnak. Bár ezen nem kell csodálkozni, a pocsék minőségű virsli ugyanúgy fogyasztásra alkalmasnak van minősítve. Csak megenni alig bírod.


Az üzemanyagok kb ugyanezek. Az, hogy megfelel a szabványnak, még nem jelenti azt, hogy jó a minősége. Egyszerű szívóbenzines motor pedig észre se fogja venni a gyengébb minőségű üzemanyagot. Egy dízellel már vigyáznék viszont.

nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A dízelmotorok sokkal hajlamosabbak megérezni a gyengébb minőségű üzemanyagot."


#4-es vagyok. Két dízel autóm is van. Egy régebbi, öreg, sokat futott, de már az is CR rendszerű a 2000-es évekből. És egy fiatalabb, biturbós, Euro6-os, tehát nem egy faék egyszerűségű érzéketlen szerkezet.

De ahogy fentebb is írtam, én semmi problémát nem vettem még észre. Hidegben több napos állás után is pöccre indul mind a kettő, akkor is ha agyig raktam őket Auchanos gázolajjal.

nov. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!