Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóakkumulátort lehet úgy...

Autóakkumulátort lehet úgy tölteni külső töltőről, hogy az akku saruk nincsenek levéve?

Figyelt kérdés
Több helyen ajánlják, hogy legalább a negatív sarut vegyük le, így azonban nem kell újraállítani az órát, rádiót újrahangolni stb? Lesz valami gond abból, ha úgy töltöm, hogy a saruk nincsenek levéve?

nov. 19. 14:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de már töltöttem így akkut és semmi gond nem volt belőle.
nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A generátor is sarukkal tölti.
nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, nem lesz baj belőle. Olyan jó amikor ellentétes kérdést tesztek fel a főkérdésben és a leírásban. Bármi rá a válasz, na most melyikre válaszoltam...
nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megértettem, köszi. Tök hülye azért nem vagyok, töltöttem már nem egyszer, csak mindig kiszereltem a kocsiból. Szeretnék venni ilyen intelligens töltőt, azért érdekelt.
nov. 19. 14:27
 5/15 anonim ***** válasza:
Semmi gondom nem volt még belőle! Ellenben abból már volt gond, mikor le kötöttem a sarut( újból kellett tanítani az alapjáratot)
nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A generátor hogyan tölti, leveszed a sarukat??
nov. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Na azért ez nem ilyen egyszerű válasz, mint itt írják. Már csak azért sem, mert igennel vagy nemmel ez nem válaszolható meg helyesen. Helyesen csak azt lehet rá mondani, hogy csak saját felelősségre töltsd így és legyél tisztába a veszélyeivel, amire az esély kicsi, de nem nulla. 100-ból 99-szer lehet nem lesz semmi problémád, de nincs kizárva, hogy a századik alkalommal megsütöd a vezérlőegységet.


#2 azt írja, a generátor is a sarukkal tölti. Persze, de két dolog:


1. A régi autóknál, ahol a generátort nem figyelte és nem vezérelte a vezérlőegység, ott bizony gyakori probléma volt az, hogy a generátor feszszabályzója tönkrement, hazavágta az akksit és valószínűleg még mást is.


2. Újabb autóknál ezt megelőzendő a generátoron már van egy ellenőrző vezeték, ami a vezérlőegységbe megy, ami figyelemmel tartja azt. Ha a generátor töltése nem megfelelő, akkor letiltja azt, hogy ne okozzon problémát.


A sarukra kötött töltő pontosan úgy viselkedik, mint a régi autóknál a generátor és pontosan ugyanúgy problémát is tud okozni. Egyáltalán nem gyakori, elvégre régen sem álltak meg az autók 100 kilométerenként a hibás generátor miatt, de megtörtént. Ugyanígy sarun keresztül tölteni az akksit nem okoz túl nagy kockázatot, de a kockázat nem nulla és tisztában kell lenni vele, hogy ha épp nincs szerencséd, akkor komoly anyagi kárt tud okozni.

nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy intelligens töltővel gond nélkül tölthető a saruk levétele nélkül (van bennük túláram és túltöltés elleni védelem), egy régi trafós töltővel előfordulhat olyan probléma amit a hetes írt.
nov. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egy 2019-es évjáratú Dacia Loganról van szó, még nem kell tölteni az akkut, csak most pont akciós a töltő, gondoltam veszek egyet. Amúgy egy új kocsi aksija hány évet szokta bírni? Talán 62 Ah-ás. Általában heti 1-2 alkalommal használom a kocsit, 30 km egy közeli nagyvárosba, majd onnan haza, 40-45 perc időben egy odaút. Volt olyan akkum, ami 11 évet bírta, volt töltve külső töltőről is persze. Egyáltalán érdemes vásárolni egy töltőt? Volt egy állítható amperes szovjet gyártmányú töltőm, ami sajnos leégett. Jó kis eszköz volt, csak számigálni kellett folyton, hogy mennyi ideig és hány amperrel töltsem. Van most Emagon jó árban egy intelligens töltő, amin agyalok, hogy megvegyem-e.
nov. 19. 14:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy jó minőségű aksi 5-10 évet kibír, ha sosincs 0-ra lemerítve.
nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!