Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet egy körre kötni...

Hogyan lehet egy körre kötni a féklámpát és az irányjelzőt?

Figyelt kérdés
Amerikai mintára. Azért kérdezem, mert van egy telkem, és ott egy Jeeppel szoktam hordani ezt-azt, rendszám sincs rajta, tehát alapból nem szoktam közúton használni. Viszont elkezdtem mindenféle off-road ledeket tenni rá, ahogy nekem tetszik, meg egyébként jól is jön, mert amikor ráadom a reflektort, meg mellé még plusz fényt, belátom a domboldalt is. Mondhatni, afféle kísérleti autó. Gondoltam, hogy a fék-irányjelző dolgot is megprobálnám, de valószínűbbnek tartom, hogy ehhez már magasabb tudás igényeltetik. Ha valaki küld egy kapcsolási rajzot, nem hiszem, hogy megérteném.

nov. 19. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem jó az eredeti konfiguráció?


Mellesleg amit kérdezel, az egy olyan banális probléma, hogy aki autóvillanyba akar babrálni, annak önállóan meg kéne tudnia oldani ezt a dolgot egy relével.

nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Mellesleg az amerikai irányjelzés egy kapitalista költséglefaragásból keletkezett szánalmas szabvány, ami sok balesethez vezet. Ha az egyik oldalon kiég az izzó, akkor könnyen benézhetik a fékezést irányjelzésnek!
nov. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi nem világos azon, hogy közúton nem használom az autót. Leírtam egyértelműen. Azt is leírtam, hogy miért akarom átalakítani. Azért mert ez egy ilyen projekt Jeep. Mindegy, hogy miket szerelek rá, off-road ledek, stb., elzárt területen használom.

Miért kell egyből minősíteni, mikor csak egyszerűen válaszolni kellene a kérdésre? Annyira "bírom" az ilyen embereket, hogy hát de minek az, nem jó úgy, meg egyébként is egy tudatlan barom, aki nem tudja hogyan kell. Hihetetlen.

nov. 19. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező - én tudatosítom hogy az emberek jellembeli különbséggel bírnak, ezért megpróbálom elmagyarázni a fentebbi válaszok filozófiáját:


1. Senki se nevezett "barom"-nak, de az hogy tudatlan vagy, az megkérdőjelezhetetlen tény. Szolgáljon vigaszul, hogy rengeteg embertársad él hasonló mentális állapotban. (Sőt a TV-ben még rosszabbakat is láthattunk a "Kőgazdag fiatalok" című rémálom showban.)


2. Ha egy gépet saját kezűleg módosítani akar valaki, akkor legyen már annyi belátása, hogy ez kellő szintű szakmai készségek hiányában értelmetlen törekvés. A tanulás az első!


3. Írod: "Ha valaki küld egy kapcsolási rajzot, nem hiszem, hogy megérteném." Ennek ellenére villanyt akarsz szerelni egy autóban - nooormális kérem?!


(Én már alsó tagozatos koromban gond nélkül tudtam értelmezni egy lakás-villanyszerelés vagy korabeli gépjármű kapcsolási rajzát - mégsem kapok a hivataltól villanyszerelői engedélyt.)


4. A regisztrációs korhatár 16 év. Bármilyen műszaki tudományok iránt érdeklő 12 éves gyerek képes kitalálni a kérdéses kapcsolást - bár igaz hogy egy professzionális minőségű szereléshez inkább mérnöki szintű belátás szükséges, hisz nagy egyenáramokat kell kapcsolni nagyon kicsi érintkezőellenállások mellett, ráadásul poros, nedves és rázkódó környezetben.


5. A projekt erkölcsi megalapozottsága sem tisztázott, hisz egy újgazdag (testileg vagy mentálisan) kiskorú akar látszódni/játszódni egy relatíve veszélyes járművel, melyet csak azért akar átalakítani, mert a szomszéd kontinensen élő kisgyerek apukájának is olyan van - de a válaszadó a bunkó paraszt, mert a kérdés megfogalmazásából egyből levette, hogy az illetőre valószínűleg egy kerékpárvilágítás megszerelését se lenne érdemes rábízni - ezért jó szándékkal utalt arra, hogy inkább ne vállalja túl magát ennyire ambiciózus projekttel az illető.


Béke!

:)

nov. 20. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!