Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mehet tönkre fél év...

Miért mehet tönkre fél év alatt egy kerékcsapágy?

Figyelt kérdés
Japanparts kerékcsapágy került a kocsimba és félév után megint rossz volt. Kivették, oldalra van játéka(kanyarban volt morgó hangja). Ugyan emiatt lett cserélve eredetileg. Nem Schumacherkedek, hogy ennyi idő alatt tönkremenjen. Gagyi ez a gyártó vagy mi? Illetve ha nincs róla számla, akkor valahogy vissza tudom küldeni és visszakapni az árát? Szerelők szerelték be, számlát nem adtak.
nov. 22. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó, általában használható minőségű kínai izé. Ez most a "nem nyert" kategória sajnos. Papírok nélkül nem lesz garancia.
nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 A bárdi azt írja származási ország:európai unió, egy másik oldal azt írja távol-kelet. A probléma az, hogy most is japanparts került hátra, de mostmár számlásan szerencsére. 2 év garanciát ír a gyár oldala, ha annyit kibír én boldog vagyok. Ezek szerint nem ajánlod ezt a márkát kerékcsapágyból? Máshol meg azt írtad japanparts szűrőkre, hogy nem rossz. Mellesleg nem volt olcsó, 9000 ft volt csak a csapágy.
nov. 22. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"általában használható"

A szűrői méretpontosak és panasz még nem volt rá. Csapágyból, ha árban belefér szeretek igazi márkákat használni. SKF, SNR, FAG, NTN, Koyo (ezek csapágy márkák)

Az ilyen univerzális alkatrész márkák csak csomagolnak csapágyat legtöbbször kín...akarom mondani "távol-keleti" forrásból. 😉

Nem feltétlenül rossz, de te most pont belenyúltál.

nov. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Köszi. A szerelők azt mondták sok japanpartsot szerelnek be és még soha nem volt vele baj. SKF lett volna még 17.000/db+munkadíjért, de már ígyis 46 ezer ft-t költöttem a hátsó kerékcsapágyakra fél év alatt, többet már nem akartam. De lehet hogy így rosszabbul járok, mert megint kell cserélni fél év múlva az húzós lenne :D Na majd meglátjuk, kár hogy utólag kérdeztem rá.
nov. 22. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lesz vele baj.
nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 Köszi, akkor csak egy hibásat sikerült kifognom.
nov. 22. 18:17
 7/12 hypno ***** válasza:

#4


Ha most kicserélik egy bármilyenre és egy fél év múlva megint gondod lesz, ott valami komoly gebasz van a futóművel.

nov. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 Milyen gond lehet? Nemrég volt műszakin és ott alaposan átnézték, megrángatták, nem szóltak, hogy lenne baj a futóművel.
nov. 22. 19:34
 9/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul a lengéscsillapítók is újak benne, mind a 4.
nov. 22. 19:37
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos megint rossz, kemény 1 hónapot bírt, nagyon jó minőség... Nem hiszem el hogy ezt a szart kérdés nélkül berakják a f@sszopó szerelők.
jan. 3. 14:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!