Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul az autó?

Miért nem indul az autó?

Figyelt kérdés

Nem indul a 2011-es évjáratú Skoda Fabia autóm.

Indításkor a műszerfalon megjelenik a töltés-visszajelző hibakód, a narancssárga motorhiba kód és az EPC jel, továbbá ha újra gyújtást szeretnék adni neki remeg/villog a műszerfal.

Azt fontos megemlítenem, hogy egy hete nem nyúltam a kocsihoz és legutóbb meg ment minden megfelelően. A lámpák, ablakok és a rádió példáúl mennek.

Mi lehet a probléma, hogy így egyről a kettőre nem működik az autó?



nov. 24. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ránézésre lemerült az akksi. Ha sokéves volt, állt egy hétig, reggel hideg is volt, akkor simán lehet ez az ok.


Ha 4-5, vagy több éve volt cserélve, akkor cseréld ki, valszeg megoldja, és jó eséllyel más baja nincs is.


Fiatalabb akksi is megadhatja magát, ha csak ilyen 3-5 km távolságokra használod, mert ennyi idő alatt nem tölt vissza.


Ha fiatal az akksi (1-2 éves), mész vele hosszabb távokat is, akkor lehet ott más gond is, de feltöltött akksi nélkül akkor sem fog elindulni.

nov. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nemrég volt vásárolva az autó, sajnos több időbe telt amíg szereztem ideiglenes rendszámtáblát és addig nem tudtam vele elindulni. Beindítva volt a motor, az udvaron előre meg hátra mentem vele, de mint említettem is egy hete nem volt elindítva.
nov. 24. 11:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Halott az akku. Csere.
nov. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egy hete semmi baja nem volt.
nov. 24. 11:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen (sajnos) eggyik nap jó a másikon meg már nem. Ha van töltőd töltsd fel egy multiméter (az is kell) 100%-osan diagnosztizálható.

Ha feltöltve az indítózás alatt 10V alá esik a feszültség akkor vége.

De a tünetek alapján ez az eredmény nagyon valószínű.

nov. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne veszekedj, örülj, hogy ennyivel megúsztad!
nov. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Rákötöttünk egy másik aksit és elindult.

Ha rendszeresen közlekedek az autóval előfordulhat ez még vagy sem?

Esetleg hogyan tudnám feltölteni az akkumulátort teljesen?

Nem igazán értem ezeket a dolgokat.

nov. 24. 16:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Járatod fél órát és feltölti, ha reggel nem indul akkor kuka.
nov. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt javasolnám, hogy a régi akkuval már ne kísérletezz, mert valószinű hogy ha fel is töltöd ideig óráig lesz csak üzemképes! Új akksi kell bele ha nem akarsz valahol ott maradni az út szélén!
nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt olvastam a kézikönyvben, hogy amikor indítom az autót és az általam említett műszerfal jelek pár másodpercig világítanak az normális.
nov. 24. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!