Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Turbó csere után ugyanolyan...

Turbó csere után ugyanolyan az autó mint turbócsere előtt???

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már múlt héten is írtam ide ki kérdést de most teljesen el vagyok keseredve. Skoda Superb 1.9 pdtdi az autó. 1 hónapja kapott egy új turbót. Aztán múlt héten vészüzemmód,motor jelző check engine után elvitettem trélerrel a szervizbe ahol a turbó cserélve lett. Ott természetesen azt állította a szerelő hogy ő nem hibázott és így nincs garancia. Állítása szerint elektromos probléma miatt volt a vészüzemmód és a check engine. Szerintetek ez lehetséges e? Mert amíg ő nem nyúlt az autóhoz addig soha ilyen gondok nem voltak. Na már most azóta mióta ő hozzányúlt azóta gyomorgörcsel indulok mindenhová az autóval. 1 hónapja csak átnézetni vittem hozzá a kocsit és ez lett belőle. Az új turbóval nem érzek semmi változást. Olyan mint turbó csere előtt. Ez mennyire normális? Légyszives ne írjátok hogy hülye vagyok,egyáltalán nem értek az autóhoz és nő vagyok. Nekem furcsa az autó hangja hónapok óta de a szerelő nem mondott semmit.A pontos jelenséget megpróbálom megfogalmazni,amikor van az a hang amiből tudod hogy váltanod kell egyel magasabb sebességi fokozatban az a hang 80-as tempó felett 5.sebességi fokozatban megmarad. Ez mitől van? Lényegében hangos a motor 80 felett olyan mintha haldokolna a motor vagy nem is tudom. Diagnosztika nem ír semmit mert akkor mondták volna gondolom. Teljesen ki vagyok már borulva. A turbó csere és az állítólagos elektronikai hiba közel 1 millió forintba került. És úgy érzem a szerelő direkt le is akar húzni.

nov. 24. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, mint írod ugyanolyan.
nov. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Először is: keress egy normális szervizet. Üsd fel a google térképet, írd be, hogy autószerviz, aztán böngéssz egy kicsit. Az értékelések nagyon hasznosak ám. Minél több értékelés mellett minél magasabb átlag pontszám, annál jobb, nyilván. Keress egy ilyet.


"Állítása szerint elektromos probléma miatt volt a vészüzemmód és a check engine. Szerintetek ez lehetséges e?"


Minden lehetséges. Egy ilyen kijelentést alá kellene támasztania bármi információval. Mi volt a hibakód? Milyen eljárással ellenőrizte, hogy a hibakód valós? Milyen eljárással ellenőrizte, hogy elektronikai probléma? Ilyet nem lehet csak úgy benyögni. Még kisebb, olcsóbb problémánál sem illik, de itt elég drága mulatságról beszélünk, ilyet nem mondunk csak úgy félvállról. Értelmes ember ilyet nem csinál.


"Mert amíg ő nem nyúlt az autóhoz addig soha ilyen gondok nem voltak"


Azért szerintem minden embert megillet az ártatlanság joga. Velem is fordult már elő, hogy csináltam valamit az autón, elkészültem, álltam ki és a külső parkolóba való beállás közben elpattant a rugó. Most add elő az ügyfélnek, hogy semmi közöd hozzá, csak véletlen egybeesés. Hát nyilván elkezdenek gyanakodni, még ha nem is mondják ki. De előfordul az ilyen, szóval amíg semmi konkrétat nem tudunk, addig kár (és igazságtalan) őt hibáztatni.


"Az új turbóval nem érzek semmi változást"


Hát eleve miért lett kicserélve? Mint sok más esetben, a turbónál is igaz, hogy a probléma kialakulása egy hosszabb folyamat, a kezdődő problémából a tulaj még nem fog érezni semmit, de attól a probléma kialakulása már elkezdődött és érdemes megoldani, még mielőtt tovább fokozódik, mert az további károkat is tud okozni. Tehát tudni kéne, hogy mit mondott, miért kellett kicserélni.


"van az a hang amiből tudod hogy váltanod kell egyel magasabb sebességi fokozatban"


Nem létezik ilyen hang, szóval erre senki sem fog tudni válaszolni, mert nem tudjuk, hogy mit hallasz.

nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De normál esetben milyen változást kellene éreznem ? Most viccen kívül. Tudom hogy hülyén fogalmaztam meg.
nov. 24. 18:32
 4/13 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy a turbó lapát meg volt szorulva.
nov. 24. 18:33
 5/13 A kérdező kommentje:
Erről a szerelőről csak jó vélemények voltak a neten így találtam. De szerintem nem volt jó döntés.
nov. 24. 18:35
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a hang amikor mondjuk valaki nem tud váltani és mondjuk 60-as temponál még mindig 2.fokozatban van az autó. Na nekem 80 felett 5.fokozatban olyan mintha pörögne,mintha feljebb kéne kapcsolni.
nov. 24. 18:40
 7/13 anonim ***** válasza:

"De normál esetben milyen változást kellene éreznem ?"


Az attól függ. Mint írtam #2-ben, kezdődő hiba esetén még semmit sem érzel. Például a turbina tengelye elkezd lógni és elkezdi ereszteni az olajat, ekkor még semmit sem érzékelsz belőle te, mint sofőr.


"Azt mondta hogy a turbó lapát meg volt szorulva."


Na itt kezdődnek a bajok, mert ez tuti nem lett volna észrevétlen számodra. Először is, az autó nagyon lomhává vált volna, 80-90-es tempóig is nagyon nehezen tudott volna felgyorsulni. Azt mondtad nem változott semmi, szóval ez nyilván nem lehetett így. Továbbá hibalámpa is felvillant volna, azzal a hibakóddal, hogy alacsony töltőnyomás, hiszen a lapátok forgása állítja elő a nyomást, ha megszorul és nem forog, akkor nincs nyomás, azt meg érzékeli az autó és rögtön jelez.


Eléggé úgy néz ki, hogy bizony át lettél verve.

nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tényleg ezt mondta. Meg is mutatta. Mondta hogy próbáljam meg a kezemmel forgatni mert nem mozdult meg a lapát.
nov. 24. 18:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a turbo meg volt szorulva, akkor jelentős változást kellene érezned az újjal.

Ha vele nem jutsz semmire, vidd el másik szerelőhöz véleményem szerint.

Jó esetben talán csak egy nyomócső szivárog vagy elektromos probléma, amit nem említettek. Rossz esetben lehet hogy az új turbo is megszorult, mert mondjuk olajzás probléma volt az előzővel is.

nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
5 éve amikor megvettem az autót akkor simán 220-at lehetett menni vele. De persze nem szoktam gyötörni,átlag 120-al szoktam pályán menni. Most turbó csere után is max 130-at ha megy. De búg vagy zörög a motor,nem is merem már tolni neki. 16 éves az autó,115 lovas. Mekkora teljesítmény várható el ettől??? Mert tényleg úgy gondoltam hogy az új turbóval simán megy majd 180-200 körül.De egyébként városban használom napi szinten. Már arra is gondoltam hogy csak belustult az elmúlt időkben mert nincs meghajtva.
nov. 25. 07:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!