Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Teljesen új Fiat Panda Cross...

Teljesen új Fiat Panda Cross 7.300.000 forintért vagy inkább valami használt autó?

Figyelt kérdés

Pár hónap múlva 26 leszek, de még nincs jogosítványom és mint utas is csak nagyon ritkán ültem autóba…


Már egy ideje gondolkozom a jogsi megszerzésén meg autón, de Budapestiként annyira nem láttam indokoltnak.


Most viszont örököltem egy elég szerény kis házat, Pest megyén belül, de eléggé a keleti szélén, a Nagykátai járásban…


Hosszútávon nem akarok leköltözni oda, most felesleges részletezni hogy miért, de heti 1 alkalommal le kéne mennem oda is.

Olyan 80 kilométerre van a budapesti lakhelyemtől… Vonatozni nem fogok. Ez biztos, ezt ne forszírozzuk.


Budapesten pedig csak elég kis távokra használnám, napi szinten összesen ilyen 10-20 km maximum, vagy annyi sem… Erre szerintem még a sima panda is alkalmas lenne.


A Panda Cross alapjáraton nekem szimpatikus, se több se kevesebb mint amire nekem szükségem lehet, a kényelmi funkcióit tekintve.


Azt nem tudom, hogy a kifejezetten gyenge, 1.0-ás mild hybrid motor elég lenne e, hogy autópályán/autóúton kényelmesen megtegyem heti 1 alkalommal oda és vissza azt a 80 km-et…

Úgyértem, hogy a 164-es végsebesség az még oké, 70 lóerő, de 14 másodperc alatt van 100-on, mint laikusnak ez kicsit neccesnek tűnik. Ha jól tudom tempomat sincs…


Hasonló árban viszont nem tudok hasonló minőségű új autóról…


A használt autóktól meg nyílván tartok, mert semmit nem értek hozzá.


Mit gondoltok?



nov. 24. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy pandáért ennyit adni, jó új de akkor is. Ha kis kocsi akkor hybrid Yaris, van kocsi átvizsgáló (autorevizor). Sokszor márkaszervizes szervízmúlt, azért nem akkora dráma. És még akkor is 2 millióval olcsóbb és egy automata, keveset fogyasztó, jópofa kocsi ez is.

[link]

nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd alapjában véve nem is igazán értesz az autókhoz. Amíg pedig nincs jogsid addig bőven ráérsz az autó vásárlással. A használttól pedig nem kell félni, ugyan is vannak átvizsgálók. Addig is érdemes edukálódni autós témában. Ha van rá pénzed nyilván vehetsz újat is persze, de ma már egy új autóra se mondanám, hogy minőségi. (Most nyilván nem a prémium kategóriákról beszélünk.) Amúgy ha kicsi távokat mész a pandával és nincs szükséged nagy utastérre/csomagtartóra és száguldozni sem akarsz abban az esetben teljesen vállalható kis jópofa autó a fogyasztása is jó. Én csak amiatt aggódnék, hogy friss jogsival nem szívesen zúznék le egy új autót, de kinek hogy. Sajnos benne van a pakliban.
nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Valami jó youngtimert patika állapotban aminek megy fel az értéke, ezt kihozod a szalonból és buktad a negyedét, mire kihajtasz a kapun.


"A használt autóktól meg nyílván tartok, mert semmit nem értek hozzá."

-> "Nézd alapjában véve nem is igazán értesz az autókhoz. "


Ez így van, ezért egy jó youngtimert, sokkal de sokkal jobb felszereltséggel és szintén amit a kettes mondott, edukálódsz is mellette.

nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen jogos amit a hármas mond, hiába új a panda az nem lesz több egy közlekedő edénynél.
nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább használtan egy rendes vagy plug-in hibrid, vagy ha tudod otthon tölteni, akkor egy elektromos.


Ez a mild hibrid egy szemfényvesztés.

nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Használtat
nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Én nem vennék használt autót.
nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Igen tudjuk 7-es és csak szűz lányokkal szexelsz.
nov. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!