Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől levegőszűrő szivacs a...

Mitől levegőszűrő szivacs a levegőszűrő szivacs? Ami a többi kérdésből kimaradt (sűrűség, szín, benzinállóság).

Figyelt kérdés

- A méretet ("400x300x15mm táblás, vágható") rendszerint feltüntetik, de a szivacs sűrűségét nem. 2T motornál van erre tól-ig ajánlás? Ha bemegyek egy robogós boltba, honnan tudom hogy amit ott találok, jó lesz mondjuk fűkaszába is?

-Ezek a szivacsok rendszerint feketék, ami a koszolódás nyomonkövetése szempontjából nem tűnik célszerűnek. Miért jó a fekete?

-Ha találok otthon méretre és sűrűségre jónak tűnő bútorszivacsot, akkor jó vagyok, vagy pl a benzin oldani fogja vagy egyéb ok miatt nem ajánlott hogy azt használjam? (A youtube-on tobbdket lattam pl mosogatószivacsból barkácsolni.)



nov. 24. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek olaj és benziálló szivacsok, a sima mosogatószivacs meg valószínűleg nem az, de még az akváriumba se lehet huzamosabban használni azokat szürésre, arra is strapabíróbb szivacs van. Ezen felül meg be kell fújni őket egy spec olajjal, amihez van valami vegyszer,amivel kilehet mosni. Vagy talán benzin( még nem mostam ki az egyémet, de rettentően ragad), a hagyományos szivacsnak szerintem egyből ko is lesz.
nov. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jobb nem rizikózni, nagyon profik a kémikusok, vegyészek anyaggyártás terén, ha légszűrőszivacsnak árulják, akkor az biztos az.

Más lehet málik, porlad, ha meg beszívja a henger, az gond.

Főleg pl egy turbós motornál elég húzós a gagyi, utángyártott légszűrő.

nov. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
spongyabob
nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!