Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel motor nem indul egyik...

Dízel motor nem indul egyik naprol a másikra, hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés

Gondolok itt egy 2.0 dízel pdtdi-re Bmp motorkóddal ,ugyebár a 8szelepes 140lovas verziórol van szó. Nos a helyzet az hogy mai nap reggel ,probáltam inditani ,beröffent gyorsan de gyorsan aztán megis allt ,hibát nem irva a műszerfalon. Ezután probálgattam még egy darabig ,de csak tekert ,es mintha beis akarna indulni ugy hallatszott de nagyon nem adta magát. Lehet annak köze hozzá hogy a kulcsot tegnap elég komolyan elejtettem (nemtudom esetleg valami chip), illetve meg gondolok arra hogy az uzemanyagszűrő házbol kijön 3cső ,es az egyik folyamatosan nedves. Volt aki izzitogyertyat mondott de nemhinném hogy az egyik naprol a masikra megy tonkre.

Pd elemek mérés alapján jók,nemhinném hogy hengerfej vagy ilyesmi volna mivel nem fogyaszt uzemanyagon kivul semmi extrát.



nov. 27. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Volt aki izzitogyertyat mondott de nemhinném hogy az egyik naprol a masikra megy tonkre."

De. Az nem tud felig jo lenni, izzit, aztan nem izzit. Ha mar csak 2 volt jo a 4-bol, es jott egy hideg reggel, kakukk.

nov. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Immobilizer simán lehet.

Pótkulccsal sem indul?

nov. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem probaltam de melo utan megprobalom potkulcsal
nov. 27. 07:58
 4/13 anonim ***** válasza:
Egyertelmu izzitas, ha kapdossa, de nem indul. Az nem lehet immo.
nov. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz koltseges probalkozast a szerelonel, vegyel egy hidegindito sprayt. Fujj bele a legszurobe, ha indul, akkor izzitas gond, hanem indul, akkor uzemanyag ellatas. Hideg van, a gazolajszurobe beledermedt a vizes trutyi. Csereld ki a szurot!
nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 krwkco ***** válasza:

"az uzemanyagszűrő házbol kijön 3cső ,es az egyik folyamatosan nedves"

Lyukas az üzemanyagrendszer. Az állás alatt ott levegő ment be a csövekbe és a szivattyú nem tudja "felkapni" az üzemanyagot. Ami kis gázolaj volt a szűrő után azzal beindult a motor, de amikor elfogyott leállt.

Ha értesz annyit hozzá, akkor töltsd fel a szűrőt üzemanyaggal, ahogy szűrőcsere után kell. Ha ettől beindul, akkor ez volt a baj. És javíttasd meg a csatlakozót.

És az injektorok üzemanyag nélküli járatása nem tesz jót, mert nincs kenésük. De azt nem tudom, hogy sok önindítózás okoz-e végleges bajt.

nov. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha beröffen és utána áll le akkor biztos hogy nem izzítás baj van.
nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egyszer beroffent ,azota csak teker
nov. 27. 13:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Pótkulcsal sem indul, mintha el el kapdosná de nem indul be
nov. 27. 16:42
 10/13 krwkco ***** válasza:
A 6-os kommentet olvastad? Nem illeszkedik a tünetekre?
nov. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!