Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autó vásárlás után mit...

Új autó vásárlás után mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Tehát ha veszek egy új autót a régit beszámítják, a kereskedés az átiratást megcsinálja, a biztosítást az újra helyben megkötöm. Utána kell még valamit csinálni? Szalonautóról van szó, ilyenkor is kell egyből olajcsere?
nov. 28. 06:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Beleülsz és használod. Olajcsere 0 km-esen miért kellene?! Köztes olajcserét szoktak javasolni 4-5e km-nél. De ez is opcionális, nem feltétele a garanciának. A vélemények is megoszlanak, hogy ez a mai gyártástechnológia mellett műszakilag indokolt-e vagy sem.
nov. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Igen olaj, szűrők és folyadékok cseréje.
nov. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2: Nem.
nov. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tankold meg, ált üres tankkal kapod.
nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz, ezt kifelejtettem. #1-es vagyok. Nekem legutóbb 8 km-t(!!!) írt az autó megtehető hatótávnak a kereskedés udvarán, mikor beindítottuk és dobálta fel a kijelzőre folyamatosan az üzeneteket, hogy "azonnal tankoljak".
nov. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5: amikor először vettem új autót még egy nagyobb összeget átvételkor kellett kifizetnem. Kártyával fizettem, és előtte gondosan beállítattam pontosan a kifizetendő összeget a napi kártyás fizetési limithez.


Kifizettem, ülök be a kocsiba, mire közölte a fazon, hogy akkor itt van két utcára a legközelebbi benzinkút, ott feltétlen tankoljak, mert csak pár deci van benne. Én meg vakargattam a fejemet, hogy tök jó, de hogy fogom kifizetni. Szerencsére volt nálam valamennyi kp. De eléggé hülyének nézhettek a kúton. Először nem jöttem rá hogyan nyílik a tanknyílás (csak akkor nyílt ki, ha nem volt a kulcs az indítóban), ott bénáztam. Majd tankoltam a zsír új autóba 10 litert és utána úgy kukáztam össze a tárcámból az aprót.

Azóta mindig felüllövöm a kártyalimitet :D

nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6, 5-ös vagyok. Én 2018-ban vettem utoljára új autót. Akkor kb 150.000Ft volt, amit helyben még fizetni kellett. Ezt én is kártyával fizettem. De ennél magasabbra volt állítva a limitem. A mai árak mellett most meg főleg.

Ez a költség egyébként hivatalosan "forgalomba helyezés" néven futott. Kb azt takarta, hogy levettél az ülésektől, kijelzőről a fóliákat. Beállították a keréknyomást. Leműszakiztatták 0 km-esen az autót. Intézték meghatalmazás alapján a papírokat a kormányablak felé és felpattintották a rendszámot.

Utána nekem sem esett jól még 25e-t (akkor még olcsóbban lehetett tankolni) a kúton hagyni. Szerencsére pont a kereskedés szomszédságában volt egy kút.

nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg kell kérdezni meddig tart a bejáratós ideje annak a konkrét autónak, szokták néha kérni, hogy az első X ezer km során még ne pörgesd szét. Rákérdezhetsz az első szervizre is, hogy mikor esedékes, de ha okosautó, akkor fog szólni, hogy ennyi km múlva szerviz. Ezt a szalonnal kell megbeszélni, hogy az az autó amit veszel, milyen felhasználást igényel illetve mikor a szerviz.


Más dolgot nincs.

nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
nov. 28. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!