Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő amíg bejáródik egy...

Mennyi idő amíg bejáródik egy új auto motorja ? Az első x ezer km-t nagyon lightosan kellene vezetni?

Figyelt kérdés
Ez az első vadonatúj 0-km autóm. Hybrid, nem szeretném elrontani, viszont azt sem, hogy egy lusta dög legyen. Hány km kell ahhoz hogy bejáródjon és pl 130/150 közötti tempót mehessek? Illetve versenypályán szeretném a végsebességet majd tesztelni (papiron 210km/h) ezt mikortól tehetem meg nyugodt szívvel? Eddig csak Diesel autóm volt, és egy használt 20 éves benzinesem is van. A benzinesnél ha huzamosabb ideig nem nyomom neki (ha nem pörgetem de nem úgy mint egy őrült) akkor picit belustul.
nov. 28. 23:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a kezelési útmutatót, minden típusnál más.
nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az meglesz, amint megkapom.
nov. 28. 23:37
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Kb. semmit nem kell csinálnod vele, semmi extra odafigyelésre nincs szüksége! Beleülsz és mész ahova akarsz! Ha kijössz a szalonból, teljesen nyugodtan felmehetsz a pályára és irány Debrecen, vagy Zalakaros.


A mai gyártás technológia olyan fejlett, olyan pontos CNC megmunkált alkatrészekből áll a mechanika, hogy erre a bejáratós/összekoptatós dologra nem kell figyelmet szentelni. Ez nem Zsiguli vagy Trabi.


Amit maximum megtehetsz, a pályanapot, gyorsulási versenyt és egyéb extrém dolgot kerüld az első pár ezer kilométeren. És, ha nagyon vigyàznál a kocsira 10.000 után cseréltess olajat (csak olaj+olajszűrö) a többit a karbantartási terv szerint.

Tehát:

A KRESZ-t betartva normálisa használhatod új korától, nincs olyan, hogy 90-nel, azt is csak odafigyelve.

Sok balesetmentes kilómétert hozzá! 😉

nov. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gondolom te kérdezted az előző hasonló olajcserés új autós kérdést is.

Ezt a bejáratósdit az adott kereskedésben kellett volna megkérdezned, ahol vetted. De általában azt szokták mondani, hogy normál módon nyugodtan használd, ma már nincs szükség külön babusgatásra. Ahogy nagyon jól leírták, ez már nem Trabant!

Amúgy nem a sebesség, hanem a fordulat és terhelés amitől az elején meg tudod óvni, ha nagyon akarod. Azaz ne nyomj padlógázt és ne forgasd ki tiltásig az első pár ezer km-en! Nagyjából ennyi, amit tudsz tenni.

A saját autómat pl. 200 km-ről hoztam haza autópályán. Nem 80-nal szüttyögtem a külső sávban. Üzemmelegen beálltam 130-ra, 2300-as egyenletes fordulat... semmi baja nem lett.

nov. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Mit mondtak a kereskedésben...? Ott nem mered kinyitni a szádat...?
nov. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dirtboy ***** válasza:

Végsebesség miatt ne menj versenypályára mert nem lesz értelme. Nem írtad a pontos típust de ha 210km/h a végsebesség akkor nagyjából 140-150lóerőre tippelem. A Hungaroring célegyenese is csak 790m előtte a kanyart pedig kb 70km/h-val ha beveszed akkor is sokat kellene gyorsítanod fékezésig.

A célegyenes végén egy nagyon éles kanyar van amihez kb 30-ra vissza kell lassítanod. Egy átlagos családiautó fékútja 100km/h-nál 56m száraz aszfalton.

210km/hnál 248m,tehát hogy 30-ra vissza lassíts kb 240m kell,azaz 550métered lenne 70-ről 210-ig gyorsítanod az autót.

Nem fog menni,ezért kár befizetni a jegyet.

nov. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első olaj csere 3000km-nél ajánlott nagyjából az az idő mire minden össze kopik első 1000-1500 km lightosan következő 1000-1500 már mehet bátrabban aztán az első olaj csere után azaz 3000km után mehet a menet .

Gyári olaj csere intervallumot most felejtsd el 10000km vagy egy év attól függ melyik van meg hamarabb és csak minőségi olajat és szűrőket szabad bele rakni na meg prémium benzin bele és nem az Auchan-on lóhugyot . Olajat és üzemanyagot olyan helyen nem veszünk ahol felvágottat és kenyeret is lehet kapni . Tudom sokan megvannak áldva az nagy nagybevásárló központos üzemanyaggal és olajjal , hát ők tudják még fűnyíróba sem önteném bele .

nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

4# nem tettem fel semmi hasonlo kérdést, szóval passz mit kerdezgetett az a valaki

5# ki merem nyitni és ki is fogom, ha majd átvettem (még nincs nállam )

Remélem te meg mersz olvasni és értelmezni is :D

6# 188le

7#Nállam a szaros 20 éves is csak Shell üzemanyagot kap, vagy OMV ( veszhelyzetben akar MOL )

nov. 29. 15:00
 9/9 anonim ***** válasza:
1000 km
nov. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!