Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen fagyállót vegyek a...

Milyen fagyállót vegyek a kocsimba?

Figyelt kérdés
20 éves suzuki swift. Nem tudom milyen van benne, de már a csik alatt, igy nem látom :-(
dec. 1. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
G12 rózsaszín jó lesz bele, de a biztosat a kézikönyvből fogod megtudni.
dec. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A benzinkúton megkérhetsz egy ott dolgozót, hogy nézze meg, most milyen fagyálló van az autóban. De vehetsz magadnak is olyan műszert, amivel megnézheted, refraktométer a neve.
dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csík alatt? Az csak túlfolyó tartály, nem? Csavard le a hűtőn a kupakot, ott meg lehet van víz. Ha ott sincs, akkor alul meg kell nyitni a lefolyó csapot vagy lehúzni a csövet, megnézni mi folyik ki.
dec. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
g12 rózsa mehet bele. De tök mindegy úgy is elrohad a hütő nekem 25 év után lyukadt ki nemrég cseréltem :)
dec. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%

"A benzinkúton megkérhetsz egy ott dolgozót, hogy nézze meg, most milyen fagyálló van az autóban. De vehetsz magadnak is olyan műszert, amivel megnézheted, refraktométer a neve."

A refraktométerrel nem lehet megtudni, hogy milyen korróziógátló anyagot tartalmaz a fagyálló. A fagyálló-fajták egyes anyagú hűtőrendszrekehez jók, másokhoz nem. Vannak, amik keverhetőek, vannak, amik nem.

A benzinkutas legfeljebb a színt látja (ha a folyadék nem szineződött el), de az nem határozza neg az adaléktípust, mert ebben nem következetesek a gyártók.

Olyat kell belerakni, amit a motorgyártó előírt. G11, G12, G12+, stb.

dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez egy 20 éves autó, a kézikönyve szerintem már nincsen meg. Nem egy nagyértékű autó, akkor teszek bele egy olyat, ami szembe jön velem a boltba, remélem jó lesz. (Illetve G12 rózsaszint, mert többen írták)
dec. 1. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:
dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!