Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toronycsapágy vagy kormányműhi...

Toronycsapágy vagy kormányműhiba lehet?

Figyelt kérdés

1998-as Swift az autó. Ha sokat tekerek a kormányon, elkezd recsegni-ropogni valami nagyon csúnyán, és nem tudom eldönteni, hogy csak én képzelem-e hozzá, de szerintem még remeg is olyankor alattam a futómű. Ha jobban ki-, vagy pont hogy visszább tekerem a kormányt, megszűnik a jelenség. Mindkét irányban megfigyelhető egyébként, ahogy észrevettem. Volt már cserélve a féltengelycsukló pár éve, de határozottan állítom, hogy az máshogy mutatkozott meg, és az inkább volt kopogó hang, ez viszont konkrétan hatalmasakat roppan. És mondom, csak egy bizonyos "kormánytartományban"... vagy bármi is legyen a szakszerűbb megnevezése. :D


Nem húz félre az autó, teljesen jól vezethető, viszont nem szívesen járok így vele. Értelemszerűen szerelőhöz fogom vinni, de szeretném tudni, mire számíthatok tapasztalatok és-vagy józan paraszti ész alapján.



dec. 2. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:

a toronycsapágy az autó álló helyzetében is zörög ha tekergeted a kormányt.

Lehet is hallani melyik oldali az


Felnyitod a motorháztetőt, megkérsz valakit hogy tekergesse a kormányt te meg odahajolva fülelsz honnan jöna recsegés

dec. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást! Megtörtént a teszt, és... semmi, egy hang nem jön az autóból.
dec. 3. 13:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Nnna, hát ez nem kormánymű lesz. Ennyi a jó hír. A negatívum az, hogy borzalmasan elkezdett rázni, majd pattogni az eleje, míg végül megállt az autó. Azóta se előre, se hátra. A motor megy, csak nincs hajtás. Óriási szerencse, hogy a legjobb helyen, egy parkoló mellett történt mindez és be tudtam tolni egy üres helyre. Innentől kezdve féltengelyre gyanakszom, mindenesetre már a vontatás miatt sem lesz olcsó... :/
dec. 9. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Eltört a féltengely csukló. Sőt vontatni sem lehet, mert a szabadon lengő-forgó féltengely maradéka sok minden mást is le tud rombolni, gumiharangok, kábelkötegek, fékcsövek. Csak tréler.
dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Féltengelycsukló-törés lett a vége valóban! A szaki kijött, megnézte, hogy mennyire ment szét, és úgy találta, hogy nem szabadult el különösebben semmi, és vontatható az autó. 45000.- lett a vége mentéssel, munkadíjjal és alkatrésszel együtt. Nem tudom, ez mennyire elszálltnak számító ár, bár mindvégig normálisan beszéltek velem, nem tűntek lehúzósnak, és a munka is jól sikerült (mármint... megy az autó, szóval nem rontották el :D ).
dec. 14. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!