Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Akkumulátor miért merül le ?

Az Akkumulátor miért merül le ?

Figyelt kérdés

Seat Leon 1.9TDI 2002


Volt egy generátor csere, pár nap után az autó nem indult.

Akkumulátort fel töltöttem megint ment szépen. Másnap reggel nem indult.

Vettem egy új akkumulátort 1 hétig nagyon rövid távokra használtam aztán egyik reggel szintén nem indult.

Fel töltöttem, multiméter álló helyzetben 12.4volt- ot mért járó motornál 14.0volt-ot.


Amit még tapasztaltam hogy mióta ez elkezdődött, gyújtásnál a hátsó ajtók zárja felfele kattan (nyit) és 1x menet közben is halottam hogy nyitott egyet.


Viszont a sofőr oldali ajtón lévő gomb ami le zárja az ajtókat az már nem működik pedig ez biztosan működött mivel van kis gyerek és használtam.


A másik gomb ami nyitja, feloldja az ajtó zárat az pedig csak a csomagtér ajtót kattogtatja, nyitja.


Az elektromos ablakemelő pedig álló motornál is működik ami eddig szintén nem működött csak gyújtásra vagy az autó leállítása után ha 1x az ajtót ki nyitottam akkor az már nem működött.


Mivel a mérések jók lettek arra tudok gondolni valami szívja az akkut, de mi?



dec. 3. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Sanszos, hogy valami leszívja.

Lekapcsolt gyújtáskapcsolóval a biztosítéktáblán minden egyes biztosítékhelyről kiveszed a biztosítékot és rámérsz multiméterrel árammérő (10A) üzemmódban, ahol nagyobb áramot mérsz az lesz a hibás.

dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De miért veszed az új akkukat, ha azután sz/ródik el, hogy a szerelő hozzányúlt? Vissza kell vinni, hogy javítsa amit elrontott és kész
dec. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én komfort modulra tippelek ami vezérli az ajtók zárját meg az elektromos ablakokat. Lehet kontakt hibától kezdve bármi. Lehet a szoftverrel is baj van, de lehet kontakt hiba is valahol lehet egy relé hibája is éppenséggel.


Vidd el autóvillamossági műhelybe hogy nézzék át mert lehet komolyabb baj is van, még ara is tudok tippelni hogy a diódákkal lehet valami hogy az akkuból a generátorba áramlik vissza az áram és az ugyanúgy ellátja azt amit nem kellene álló helyzetben.

dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azt meg próbálnám amit az első kommentelő írt és ha nem derül ki semmi akkor nem foglalkozok vele tovább és inkább el viszem egy villamossági szerelőhöz.

De én csak egy biztosíték táblát találtam az autóba a sofőr oldali ajtót ki nyitva a műszerfal oldalán. És úgy gondolom nem ez az egyetlen de máshol nem találtam.

Valami esetleg meg tudná mondani van e még máshol ?

dec. 3. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!