Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort vegyek kezdőként...

Milyen motort vegyek kezdőként? 18 éves vagyok 156cm és 56kg. Ajánlották nekem, hogy előszőr vegyek egy terepre valót, azzal tanuljak meg mindent és utána vegyek egy sportosat(mivel az lenne a cél). Szerintetek?

Figyelt kérdés

dec. 3. 20:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel rovidek a labaid es nincs sulyod, mindenkeppen valami kissebbet, mert kirohogteted magad. Valami minimotor?
dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz sok segítség
dec. 3. 21:24
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Minek terepre való, ha nem akarsz terepmotorozni? Elmész egy vezetéstechnikai tréningre, ahol alád raknak egy kisebb krosszt, és megtanítják sík tereppályán, mit csinálj, ha csúszik majd a saját géped közúton, felesleges ebbe befektetni, ha nem lesz a hobbid.


Elsőt meg hagyd figyelmen kívül. 45 kilós csajt is láttam már felállítani 280 kilós motort, mert megmutatták neki a technikáit. Olyan motort vegyél, ami tetszik, nincs sz*rrá kókányolva, van hozzá alkatrész és szerelő, és azért amikor álló helyzetben leteszed a bal lábad, ne legyen olyan dőlésszöge, hogy elborulj vele, de főleg az újabbak simán ültethetőek pár centivel. Tehát a kérdésedre a lényegi válasz: vegyél valami jó japánt. :D


Aki ajánlotta, hogy "tanulj meg mindent", azzal együtt iratkozzatok be pár tréningre, mert a jogsit sem a sajátoddal érdemes csinálni, meg tréningeken is jobb helyeken alád raknak egy olyat, amivel nem félsz a határokat feszegetni. Terepmotorral te nem sok dolgot fogsz megtanulni, mert többnyire üzemórásak ezek a gépek, sajnálni fogod, amikor közúton használod, ráadásula többségére direkt nem raknak rendszámot, mert minek.


Az aránylag normális ajánlás, hogy ne sportmotorral kezdj, mert baromi drága az idomokat fényezni/cserélni borulás esetén, de tapasztalatból mondom, hogy nem szabályszerű, hogy folyton el kell esni a motorral, csak mert kezdő vagy. Én is elestem egy csomószor, de máséval zárt pályán, azért mentem oda. Sajátommal még egyszer sem, voltak nagyon necces helyzetek, de azért jártam oktatásra, hogy megtanuljam őket megoldani.

dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy hogy mivel kezdesz mert úgy sem hayabusa lesz az első mocid. Csak ésszel és olyat válassz ami a méretednek megfelelő.
dec. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
hayabusa
dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Feltételezem, hogy nincs jogsid, mert akkor lenne valami elképzelésed, hogy mi is lenne jó a magasságodhoz, de terepmotor tuti nem, bár jogsi nélkül csak azzal tudnál közlekedni földúton. Vannak cikkek, hogy milyen motorok jöhetnek szóba alacsonyabb embereknek, pl ez is erről szól

[link]

Az meg, hogy sportmotort szeretnél, még nem jelenti azt,hogy kényelmesen leér majd a lábad. Mert ugyan alacsonynak tűnik az üléspozició, de mellette meg ezek a gépek szélesek, és a nagyobb terpeszben kevésbé ér le a lábad. Ráültem kolléga CBR600-asára, és semmivel se ért le jobban a lábam róla,mint a túraendúrómról.

Tanfolyamon volt egy csaj, hasonló magasággal, és neki megmondták, hogy az "A" korlátlant feletse is el, mert azok a motorok már túl nagyok, és szélesek neki.

dec. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#6 Milyen terpesz? Forgalmi vizsgán való megálláson kívül mikor teszed le valaha egyszerre mindkét lábad?
dec. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akinek hosszú a lába az leteszi a mind a kettőt.
dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Az teszi le mindkettőt, akinek nem tanították meg, hogy biztonságosabb és stabilabb csak az egyiket letenni. Nem tudom, mit tanítanak oktatáson, de gyorsan menj el egy vezetéstechnikai tréningre, ha neked ezt tanították, mert ki tudja, mennyi más hülyeséget is mondtak még.
dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs is jogsim. Csak terepen endurozgattam 125-ös apriliaval. 8as voltam.
dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!